U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody • Překlady •

Grayscale - Díl 20.

28. července 2010 v 15:26 | Miharu 【春】 |  Grayscale - Díly (staré)
Amanda má slovo:
"No páni - konečně chce někdo slyšet, co si myslím! Už bylo načase - tyhle pocitový výlevy jsou senzační.
Výborně, takže co je teď aktuální… Jo! Rozbil se mi fén, což je pro moje vlasy učiněná katastrofa! Musela jsem si je kulmovat a to bylo opravdu o nervy! … … Mám takový pocit, že tohle zrovna slyšet nechcete… Ale měla jsem nutnou potřebu to s vámi probrat, protože okruh mých nejbližších přátel se opravdu nezajímá o kosmetiku, manikúru a podobný holčičí věci.

Achjo… někdy bych si zase chtěla takhle pokecat s holkama od roztleskávaček, ale ta mrcha Renée se strojeným francouzským přízvukem a nechutným 'ER', všechny poštvala proti mně! Hnuska jedna! Ale tohle také není aktuální téma. To, co všechny opravdu zajímá, je můj čerstvý vztah s Dustinem. A proč vlastně tak najednou? To víte, v pátek po škole si mě odchytnul a vybalil mi všechno, co se stalo v sobotu a hlavně v neděli. Při vzpomínce na tu párty je mi ještě trochu nevolno… Přehnala jsem to s pitím, ale bohužel to je jediný prostředek, který momentálně dokáže řešit moje rodinné problémy. O tomhle tématu ale nechci mluvit. Dustin mi řekl, co všechno jsem dělala a to víte, ne vždycky tomu sami dokážete uvěřit. A taky říkal, že jsem ho políbila - a ne jednou. A taky, že jsem si mu vylívala srdce, když mě táhnul domů… Ježiš… to si radši ani nepředstavuju. No a potom mi nabídl, jestli bychom to spolu nemohli zkusit, když toho o mě už tolik ví. A já, ještě trochu zaskočená z jeho vyprávění, jsem souhlasila. Nebylo proč váhat. Už aspoň dva měsíce jsem sama, je pěknej a hlavně nedosažitelnej. Asi mám velký štěstí, že jsem uchvátila zrovna jeho. Moc lidí to ještě neví… První, kdo se to dozvěděl, byl Timothy a v sobotu jsem poznala okrajově jeho rodinu, takže ještě oni. Ale co mě opravdu překvapilo bylo, že Simon ze třeťáku a taková ta nevýrazná holka z prváku, bydlí s ním. Vůbec jsem netušila, že v Yeringtonu žije tak početná pěstounská rodinka. Ale Abbygail vypadá hodně mladě na takovou zodpovědnost. Ale co já vím, že? Mimochodem, v neděli půjdeme s Dustinem na bowling - už se hrozně těším!"


V minulém díle: Sobota 14. dubna 2007


Neděle 15. dubna 2007

John naposledy přikývnul a ukončil telefonní hovor.
"Akce začíná v pondělí a bude pokračovat následující týden. Během těchto dnů se musí všichni, starší osmnácti let, dostavit na radnici, kde speciálně vyškolená jednotka od policie provede jednoduchý test na poznávání barev. V úterý začnou ve školách a prozkouší děti a mládež."
"Poznávání barev říkáš?" zasmál se Dustin. "Tak to máme všichni v kapse. Přečteme si jejich myšlenky, nebo je přímo donutíme myslet na ty barvy, a potom si je přečteme. Nic lepšího vymyslet nemůžou?"
"Připojovat každého na nějaký přístroj je příliš náročné; jak časově, tak finančně. Tohle je prozatímní způsob - nechme je myslet, že je stoprocentní." odpověděl mu John, ale jeho ustaraná tvář zanechávala ve všech stísněný pocit.
"Dobře, ale co Timothy?" připomněla jim Dawn.
Kate začala vrtět hlavou. "Snad není tak pitomej, aby tím testem neprošel," zadívala se na něj. "Nebo snad ano?"
"Mimochodem, jak je to dlouho, co nepoužil svoje schopnosti?" postavil se Dustin, čímž si vzal hlavní slovo. "Od tý doby, co si o lodní zábradlí zmrvil míchu, ho nikdo nepřistihl při tom, že by schopnosti používal. Tedy aspoň ty viditelné ne. Chrání si akorát svoje myšlenky, takže předpokládám, že ten test dobrovolně projede na plný čáře. Vlastně proč nám to neřekne sám?" pokrčil rameny a všechny oči spočinuly na Timovi. Cítil, jak se v něm snaží všichni číst, ale byl jako neproniknutelný štít.
"Popravdě nás všechny zajímá," promluvil znovu Dicky, "kvůli čemu to vlastně děláš. Víš no… jsi správce Věže a jako nic ve zlém, ale podívej se, jak uboze vypadáš." nasadil provokativní tón. "Cítíš za něco vinu nebo… nebo se snažíš něco dokázat? Já nevím, třeba máš rád, když na tebe lidi plivou."
"Co že se o mě tak najednou zajímáš?" promluvil konečně.
"Copak nemůžu měnit svůj názor?" dál pokračoval v pochodování sem a tam. "Taky mě napadlo, jestli bychom my dva nemohli uzavřít mír. Což takhle být zase přátelé?"
Všichni v té chvíli zatajili dech. Slyšeli dobře? Co se to s ním tak najednou stalo?
"Zahráváš si s ohněm a strkáš nos do toho, po čem je ti nic." řekl Timothy varovně. Vypadalo to, jakoby si právě vyměnili role. Ale i přesto, to bylo jiné. Měli strach, že by se takhle mohlo i něco nepříjemného stát…
"Dustine, přestaň," chytl ho Simon za zápěstí. "Myslím, že dnes už nic nevyřešíme."
"Ah… fajn. Tak to rozpusťme." pokrčil rameny, ale Timothy nečekal na jeho svolení, že už může odejít.Bylo asi tak deset minut po té, co zazvonilo, a Stuart zrovna pomalu pospíchal na zkoušku. Když si sundal sluchátka a začal zase vnímat realitu, něco zaslechl. Vyšel zpoza rohu, ale rychle se za něj zase schoval.
"Co by se stalo, kdyby nás spolu někdo viděl?"
"To přece víš - hned by mě prohlásili za děvku."
"Počkat… já pořád slyšívám, jak o tobě takhle někdo mluví…"
"No jo… ale teď bych to přízvisko měla právem. Jsem tak hrozná…"
"Za svoje pocity nemůžeš…" Nastalo ticho a Stu se nepatrně vyklonil. To, co viděl, mu dokonale zježilo chlupy. 'Tak to je nechutný…' otřásl se a se sluchátky znovu v uších, a nepřítomným výrazem, pokračoval nepozorovaně vpřed…

"Tradičně jde klávesák jako poslední." přestala Amy klepat botou. "A co je to za výraz 'buď ráda, že sem vůbec chodím', hm?"
Stuart se usadil a zdělal si sluchátka. "Viděl jsem něco, z čeho je mi doteď špatně… ale nebudu drbna."
"Počkat, počkat," zavrtěl Rodney hlavou, "už jsi s tím začal, tak pokračuj."
Stu přejel pohledem po všech členech kapely a nadechl se. "Viděl jsem… jak ONA líbá JEHO…"
"Eh… vole to nemyslíš vážně, že ne?" nakrčil Rod nos.
"To snad ne…" chytla se Amanda za hlavu.
"Řekněte někdo tomu pakoušovi - teda teploušovi - že je jedinej, komu se z homo-párů dělá špatně… Mimochodem kdo to byl?" i přesto kytaristu zajímaly detaily.
"To je právě ono," zdůraznil Stu. "Tady jde o to, kdo to byl." pokračoval stejně klidně, protože na Rodneyho nadávky byl zvyklý - akorát moc mluví.
"Oba dva jsou ze třeťáku, z mojí třídy. Obrovskej inteligentní mega obr,"
"Proč řekl třikrát jinak, že je velkej?" zašeptal Elroy.
"Pravý pako promluvilo - pokračuj Stu." odbyl ho Rod, protože ho asi nejvíce zajímalo, kdo to vlastně byl.
"Jo a taková normální," postavil se, "no asi stejně vysoká jak já,"
"Takže malá,"
"… a celkem dost známá." dodal ještě.
Amanda se zasmála. "Pouze a jedině naše milá roztleskávačka Renée. To už je třetí přítel asi… asi za týden - děvka odbarvená." nezapomněla si ulevit. "Dobře, ale kdo je ten kluk? Ve třeťáku je spousta inteligentních obrů - nic proti Stu."
"Já myslel, že to budeš vědět ty, Amando." zadíval se na ni. "Když teď chodíš s Dustinem, chápeš…"
"Kurva tohle je nejlepší drbárna, co jsem kdy zažil…" rozplýval se Rod.
Amanda se snažila jeho poznámku ignorovat. "Ehm… prostě nám řekni, s kým se Renée ocicmávala, ať můžeme začít konečně zkoušet." odváděla pozornost od svého nového vztahu, o kterém zatím ještě neví moc lidí.
"Fajn." pokrčil Stuart rameny. "Byl to Maine, Simon Maine."
"Uch… tak to JE nechutný…" otřepal se Rodney. "Ten počítačovej maniak mi vůbec není sympatickej…"
"Moje slova." přikývl Stuart a všichni se začali smát.

Po zkoušce seběhla Amanda schody a zabočila hned ke knihovně. Když našla obvyklé místo prázdné, hned si vzpomněla.
"No vlastně - ten turnaj!" přemýšlela nahlas a někde z uličky se ozvalo varovné "Pšššt!"
Vyběhla přes cestu hned do školy, a když dorazila do učebny, kde se šachový turnaj konal, skupinka přihlížejících se pořádně rozhlučela, jakoby vítali její příchod. Překvapivě to byli prváci, kteří jásali nad dalším vítězstvím svého spolužáka. Amanda si stopnula mezi diváky a zeptala se jednoho kluka, který patřil do šachového kroužku, jak to zatím vypadá.
"Výborně. Připadám si skoro jako na profi zápase. Tamten borec, co se tváři jako amatér, zatím převálcoval všechny v rekordním čase - toho chci v našem klubu." ukazoval na kluka obklopeného davem prváků.
"Není to Timothy?" pootevřela pusu.
"Jo, tak se jmenuje." přikývnul a poupravil si brýle. "U druhého stolku právě hraje taky jeden favorit - hlavně tamté dívčí skupinky." pousmál se. "Ještě jsem nezažil takhle vysokou účast." přikyvoval spokojeně. "Vlastně jsi přišla na to nejlepší. Jak vidím… tak ten blonďák to má už v kapse."
"No to mě podržte…" vrtěla Amy hlavou, ale její myšlenky přerušil řev davu fanynek.
Po chvíli si stoupnul pořádající učitel doprostřed třídy a vyhlásil dosavadní výsledky.
"Takže tu máme další vítězství! Zatleskejte teď prosím Erikovi, hrdému členu šachového klubu, za jeho krásné druhé místo!"
Erik se uklonil a očividně mu vůbec nevadilo, že nebude první, ačkoli byl největším favoritem dnešního turnaje.
"Teď si dáme deset minut pauzu," pokračoval učitel, "a připravíme se na poslední zápas o první místo. Nováček Timothy, versus šampión minulého ročníku, Dustin! Nechoďte moc daleko, děcka." smál se, protože ho tohle moderování vždycky hrozně bavilo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kajtulka Kajtulka | 28. července 2010 v 16:12 | Reagovat

Hm... Bylo to dobré.(ta meruňka, co jsem teď snědla..
A kapitola byla taky dobrá!! Super!
Doufám jen, že uděláš dobrou věc a necháš Tima vyhrát..
A.. Přeju všem, ať tu zkoušku na ty barvy dají!

2 Nakamura Nakamura | Web | 29. července 2010 v 20:27 | Reagovat

pekny blog :D

3 Anetka Anetka | Web | 2. srpna 2010 v 11:44 | Reagovat

Ahuj promin že sem tu dýl nebyla,ae mám toho ted hodně byla sem nemocná a furt se mě to drží,ted sem přijela z tábora a brzo se stěhujem,ae koukám že tu je plno new hezu věcí,moooc krásnej design ;) a jak se máš? zatím ahoj :)

4 Annie-chan Annie-chan | Web | 5. srpna 2010 v 21:50 | Reagovat

Píšu komentář, i když jsem to už četla asi před týdnem... jsem hrozná.
Pořád nemůžu uvěřit, že Amanda chodí s Dustinem...! A ještě teď ten šachový... zápas :D
Fandím Timovi :D

5 Awia Awia | Web | 11. srpna 2010 v 13:27 | Reagovat

A on už další není? Tenhle příběh jsem začala číst před ... dobře, to si nepamatuju, ale takových 12 dílů jsem přečetla od zítřka do teď. Tolik mě to chytlo... Tima jsem si oblíbila a jsem zvědavá, jak ten zápas dopadne. Už se konečně orientuju v postavách. Teda krom Dawn a Gwen ... pořád se mi pletou. Říkám správně, že Dawn je ta slepá ... a Gwen hraje v kapele? Nebo je to naopak...? Jdu to zjistit. :D

6 Nakano Miharu Nakano Miharu | 11. srpna 2010 v 16:18 | Reagovat

[5]: říkáš to správně, ale i mě se ty dvě trochu pletou :-D a přitom ty jména zní úplně odlišně.
další dílek bude co nevidět, teď jsem dokončila přiběh Malice, takže jsem si dávala takové menší spisovatelské volno :D
když nad tím tak přemýšlím, tohle nebude zase tak krátká série. budu to muset ale dostatečně protáhnout a využít všechno, co se dá, protože až grayscale skončí, grayscale 2 už napsat nepůjde :-D leda tak s jinými postavami, ale to už by jaksi nebylo ono 8-)

7 KaThea KaThea | Web | 17. srpna 2010 v 15:05 | Reagovat

Počkat... Stuart, Simon... Jaj... já je vždycky tak nějak pokládala za jednoho a toho samého člověka. XD (Já jména většinou rozeznávám podle počátečního písmene. XD) To je hrozné, jak se mi charaktery v Grayscale pletou... A to už jsem si myslela, že se mi už moc nepletou... Ok, tak teď už vím, že jsou to dva různí lidé, tak se mi už plést nebudou. xD

8 Daja Daja | Web | 22. srpna 2010 v 20:00 | Reagovat

Mě se Gwen a Dawn vůbec nepletou... nechápu jak tobě :-D

9 Nakano Miharu Nakano Miharu | 23. srpna 2010 v 14:45 | Reagovat

[8]: protože si prd pamatuju a musím si všecko psat :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2017 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru