U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody • Překlady •

Grayscale - Díl 46.

27. ledna 2011 v 18:00 | Miharu 【春】 |  Grayscale - Díly (staré)
V minulém díle: Pondělí 23. dubna 2007


Pondělí 23. dubna 2007

"Počkej," Timothyho dvojník se náhle odtáhl a zmizel. Kate vůbec nechápala, proč byl najednou pryč, ale než se stihla vzpamatovat, byl zase zpátky. A vedle něho i originál, vyčerpaně sedící ve svém vozíku. Klon ještě spěšně něco říkal, ale jeho hlas už nedokázal rezonovat společně s reálným zvukem. Také jeho tělo začalo vykazovat abnormality - zvláštně světélkovalo a za chvíli jej okolní vzduch rozmetal na kousíčky jakoby nic. Kate rychle přiklekla k Timovi a začala se ho horlivě vyptávat na vše, co se v Londýně stalo. Ale on jen namáhavě pootevřel oči a řekl: "Jsem unavený,"


Úterý 24. dubna 2007 - Just Band

"Slyšels dneska toho Dailydewa?" smál se Elroy a přitom se točil na židli. "Všem tvrdil, že prý se najednou ocitl v Londýně, u nějakýho divnýho chlápka, a ten ho potom letadlem vyhnal zpátky zase do států."
"Jo, něco jsem zaslechl," nepřestával Rodney leštit svou kytaru. Koupil si ji minulý týden v pátek, protože tu starou se mu podařilo prodat na internetu za vysokou cenu. A teď tu novou neustále opečovává.

"Hele, ty s ní i spíš?"
"Co? Známe se jenom tři dny, pako… Co tak hledíš?" nemohl si nevšimnout jeho vyjeveného výrazu. "A- ajóóó… tys myslel tu kytaru… Hele tak máklej ještě nejsem, víš?" zasmál se nervózně.
"No, to bych se hádal, ale teď chci vědět víc o té 'známe se jenom tři dny a nespíme spolu'." napodobil jeho hlas.
"Myslím, že ti tímhle hadrem oleštím i tu tvou nevymáchanou hubu," přestal a nebezpečně se po něm natáhl. Be-T. v mžitku uhnul, ale tím se s ním převrátila jeho stolička a hlavou narazil do vypolstrované zdi.
"Odzvučení pro blbce, kteří si o něj pokouší rozbít hlavu," poznamenal Rod a vrátil se ke své kytaře. Po chvíli se ozvalo zdvořilé zaklepání na dveře.
"Jak se vede?" nakoukla něčí hlava opatrně do dveří.
"No nééé!" odlepil se Elroy celý nadšený od země.
"Ale, ale," pousmál se Rod. "Timothy Chase - jedinej kluk, kterej dokáže naši Amandu vytočit do nepříčetnosti. Vítám tě do noční můry."
"Taky tě rád vidím," usmíval se nad tím, co kytarista právě řekl. "Jsem docela rád, že tu ještě není - asi na mě bude dost naštvaná."
"A kdy to stihla?" zavrtěl Be-T. hlavou. "Vždyť jsi nebyl ve škole ani dneska… Co ti vlastně bylo?" napadlo ho konečně se zeptat.
"Hrál jsem si na Šípkovou Růženku."
"Aha, myslíš tím, když zaspíš a potom se ti do školy už stejně nechce? To znám…" usmál se blaženě.
Rodney akorát pobaveně dodal: "Děláš to často, co?"
"No zase tak často ne." vrhl na něj nepříjemný pohled, ale to už do zkušebny vcházel další člen. Vlastně to měl původně v plánu, ale po prvním letmém pohledu zůstal stát ve dveřích.
"Tys mě prásknul," ukázal Stuart ledabyle prstem. Ačkoliv nikdo nevěděl, co tím myslí, Timothy si byl jistý, že ukazuje právě na něj a vzpomínal tím včerejší ráno,
"Hele, netušil jsem, že to bude mít takový následky," zvedl Tim nepatrně ruce. "Stalo se snad něco? Slétli se na tebe jako slepice na zrní?" žertoval.
Stu pomalu spustil předloktí zpět podél těla a zamumlal: "Byl jsem sezobán,"
Timothy se tomu jako jediný zasmál.
"No," přestal si Rod vyměňovat nechápavý pohled s Elroyem, "jestli přejdu fakt, že vy dva se očividně dobře znáte, chtěl bych vědět, co tu náš klávesák dělá tak brzo, když vždycky chodí jako poslední?"
"Tche," posadil se Stu za klávesy a hodil Rodneymu balíček cigaret, který měl v kapse.
"Co já s tím? Tuhle značku nenávidím," ohrnul nad krabičkou nos.
"Se podívej dovnitř," odhodil Stuart batoh otráveně na zem. V tom okamžiku se začal Rod smát, protože vytáhl z balíčku cigaretu, která se mu okamžitě ohnula. Bylo jasné, kdo si dal takovou práci s tím, aby obsah vypadal neporušeně, ale ve skutečnosti byly všechny cigarety přestříhnuté napůl a znovu nenápadně slepené izolepou.
"Abstinence ala Gwen, co?" nepřestával se přehloupě smát a hodil mu balíček zpátky.
"Včera mi natvrdo do očí řekla, že smrdím." zabručel a ještě jednou zkontroloval, jestli by náhodou nebyl nějaký kousíček ještě použitelný. Možná když odlepí spodní část, dvě minutky slasti by jako cena útěchy bohatě postačily. Anebo vymění izolepu za papírovou pásku, a tak by mu zůstala celá cigareta.
"To si ji jako nemůžeš dát tak, jak je?" zeptal se Elroy, když už ho nějakou tu chvíli sledoval. V tom okamžiku se na něj seběhly nechápavé pohledy.
"Hele," ujal se slova Rod, "Stuart je možná pošuk, ale ne takovej, aby hulil izolepu, chápeš? Asi ne, protože tintítko jako ty, to prostě nemůže pochopit. Tam jde o ten požitek, o tu chuť! Je to jako kdybys jedl čokoládovej koláč a najednou v něm měl zapečenou klobásu! Vlastně ne, to by se ještě dalo… JO! Jasně! Krysu! Hnusnou krysu z popelnice přežranou k prasknutí růžovejma granulema! Představ si o a tak hnusný to taky je! Nikdy bys to nestrčil do huby!" přestal máchat hadrem kolem sebe a zadíval se na Stuarta, který měl už cigaretu v puse. "Vyplivneš to, ty čuně!!!"
"Hele," zamumlal a na chvíli ji vytáhnul, "byl to fakticky moc pěknej proslov o pošukaných krysách, ale tomuhle se říká zoufalství, takže já jdu," vrátil cigaretu na své místo a zvednul se ze židle, jenže jako na zavolanou vešla do místnosti Gwen, což ho zase poslušně usadilo nazpět. Ta na něj několikrát nevěřícně zamrkala.
"To si děláš srandu, ne?"
"Vypadám tak?" podivil se. "Už jsem se koupal v radioaktivním jezírku, tohle tě nemůže vůbec překvapovat."
"Ale překvapuje - vyplivni to!"
"To jsem mu taky říkal!" ozval se Rod, zatímco se Be-T. dusil smíchy na zemi a Timothy jen neúspěšně držel vážnou tvář. Nakonec si ale odkašlal a otočil se na Stuarta.
"Radši si běž koupit nový cigarety než riskovat všechny ty jedovatiny ze seškvařenýho plastu."
Chvíli tak na sebe ti dva hleděli, až Stu konečně vrátil cigaretu zpátky do krabičky a trochu nuceným tónem dodal, že stejně chtěl to kouření malinko omezit, což na Gwenině tváři konečně vyčarovalo příjemný úsměv.
"Mimochodem," obrátila se i na Tima, "vítej konečně v kapele. Ani nevíš, jak se Amanda vztekala, že na zkoušky nechodíš, když už ti dala i noty. Za chvilku tady bude - možná ji to potěší. Je teď pořád taková nevrlá, co se rozešla s Dustinem."
"Sotva co jsem zaslechl, že spolu chodí, tak už se stihli i rozejít," pokrčil Rodney rameny. "Občas sedávám s klukama a taky s Dustinem na obědě, ale to o čem mluví… Ten blonďák si umí akorát stěžovat, vztekat se a mluvit o svojí sestře. Nechápu, jak může být populární u holek. To já jsem mnohem zábavnější jak on, ale davy po mě nešílí,"
"To bude možná tím, že hraješ v téhle kapele," poznamenal Stuart. "Moc dobře jsem ti rozuměl to s tím pošukem." zadíval se na něj s varovným pohledem, až se Rod trochu studem začervenal. "Celá takhle kapela je plná vyvrhelů, tak co bys čekal?"
Be-T. se začal smát. "Tohle už jsme tady párkrát měli, ne? Ale děláme to snad proto, že nás to baví a je tady sranda. Osobně bych se na to jinak vykašlal a skládal si doma techno do zblbnutí. Rock ale udržuje můj zdravý rozum v míře, takže sem chodím rád." zvedl kšiltovku a několikrát si zaklepal na hlavu.
"Není možný," zavřel Rodney pusu. "Pako řeklo něco chytrýho!" nedokázal zamaskovat údiv. "Rychle to někdo někam napište!" Vzápětí se ale naposledy otevřely dveře a Just Band byl konečně kompletní.
"Omlouvám se, že jdu pozdě, ale ještě… TY?!" přestala Amy přemýšlet nad tím, co chtěla původně říct a úplně ztuhla, když uviděla uprostřed hloučku vozík a na něm pochopitelně i jeho majitele.
"To je zatím dnešní nejlepší reakce!" ukázal Rodney rockové gesto směrem k Amandě.
"Zdravím," zvedl Tim nepatrně ruku, ale zase ji trochu křečovitě položil. Věděl, že celé tohle odpolední překvapení nebude pro Amy zrovna příjemné, ale to ještě netušil, že i on se bude cítit takhle nesvůj. Chtěl přijít, aby ji trochu potrápil, ale teď by se nejraději někam rychle vypařil. Možná kdyby nebyl tak vyčerpaný, klidně by se i teleportoval! Nebo by všem vymazal vzpomínky, že tu vůbec kdy byl. Ale z téhle pasti nebylo úniku. Amanda mezitím zavřela, po všem tom překvapení, pusu a už po několikáté se připravovala na to, co by měla říct.
"Ehm, no…" semknula rty a její oči se konečně nepříjemně zabodly do svého cíle. "No konečně tě napadlo přijít!"
"Vždyť je v pohodě, ne?" ozval se znovu Stuart a myslel tím, že se Just chová jako vždycky. Nikdo ale tuhle větu vytrženou z kontextu jeho hlavy nepochopil.
Gwen pokrčila neurčitě rameny a šla vytáhnout svou basovou kytaru z pouzdra.
"Pomůže malé 'omlouvám se'?" pokračoval Tim v rozhovoru, který Amy s křikem započala.
"To se ještě uvidí. Nejdřív nám budeš muset ukázat, jestli na to fakt máš." zasyčela, ale potom se ujala svých organizačních záležitostí a jakoby na včerejší incident úplně zapomněla. Ale když začala zpívat, v jejím hlase šlo slyšet, že ji pár věcí přece jenom trápí…

Zajímalo by mě, kdy ten obrázek Rodyho a Elroye dokončím xD
Takže zatím jenom sketch ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2017 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru