U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody • Překlady •

Nové příběhy

7. května 2011 v 20:08 | Miharu 【春】 |  Ach ta cesta za tou knihou...
Mám takový pocit, že kdybych přestala zveřejňovat povídky a skončila s blogem, tak bych asi prasknula! Chtěla bych být výkonnější a míň líná, abych stíhala držet krok se svojí můzou... Jenže svět je nespravedlivý, a proto jsem fantazií zásobována právě já xD

Už jsem se o tom na blogu různě zmiňovala, ale shrnu to raději v jednom článku, aby bylo jasno.

Aktuálně mám tři dějové linie, které mi zaklíčily v podvědomí a začínají si žít svůj vlastní život. Začnu tím nejednodušším a tím je komixový příběh s názvem Sběratelé Slov.

Sběratelé Slov


Žánrově by se to dalo označit štítkem magie a komedie.
Hlavním účelem celé téhle série by mělo být pobavení čtenáře. Mám vymyšlených sice i pár scén, kde jim půjde o krk, ale napjatou atmosféru odlehčím trefnými hláškami ;)

A jak něčeho takovho dosáhnout? Jednoduše musíte mít dobře promyšlené postavy a potom to jde už samo.

Hlavní hrdinkou je Viktorie - mladá čarodějka, která se jako první za posledních 200 let rozhodne složit zkoušku na zlou čarodějnici.
Test spočívá v tom, že se musí vydat do světa lidí a pomocí svých schopností plnit jejich přání. Za své služby ale nesmí žádat nic víc než poděkování - ale právě tohle je věc, která jí dopomůže k úspěšnému složení zkoušky. Každá čarodějka (čaroděj) sbírá slova za pomocí svých společníků, kteří jsou schopni je přeměnit do hmatatelné podoby - konkrétně do nějakého barevného kamínku. Čím větší vděčnost člověk projeví ve svých slovech, tím klavitnější minerál získají.

Viktoriinou společnicí je víla Tai Bin Luna. Dalo by se říct, že na sebe tyhle dvě jednoduše zbyly. Tai Bin je totiž trochu... vlastně spíše hodně naivní. Taková hloupoučká, přespříliš spravedlivá, miluje každého ať už je jakýkoliv a vše řeší bez násilí. Kdežto Viktorie je úplný opak. Inteligentně je na tom o něco lépe sice Tai Bin, ale než jí něco dojde, tak to taky nějakou dobu trvá.

K jejich skupince patří ještě poslední člen. Malá bytůstka jménem Kampe, která se Viktorie drží jako klíště. Nikdo o ní nic neví, vůbec nemluví a neustále se usmívá až Tai Bin občas zamrazí. Co je zač prozradím až začnu kreslit a zveřejňovat díly (jestli vůbec).

Další postavy jsou také studenti magického řemesla a pokouší se úplně o to samé jako Viki.

Občas vzniká mezi postavami rivalita, u některých jedinců se projevují skryté vlastnosti... prostě něco, kde se se svým osobitým humorem můžu zase pěkně vyřádit.

Sběratelé Slov

Jako další je zatím nepojmenovaný příběh. Hlavní hrdina je chlapec z vymírajícího klanu lidí, kteří dokáží létat.
Jejich malá vesnička je ukryta hluboko v horách a nikdo o jejich existencí neví. Tedy vlastně je tu jeden člověk, který ano. Dívka (pojmenujme ji třeba Sára) žije v klášteře nedaleko vesnice našeho hlavního hrdiny (třeba Paul - fakt ještě nemám vymyšlená jména). Jednoho dne se Paul vzdálí trochu více od svého domova a objeví klášter a seznámí se se Sárou. No a jak už to tak bývá, neznámé ho velice zajímá a do budoucí svaté ženy se časem zamiluje.

Vypadá to, že jejich láska je sice vzájemná, ale přijde den, kdy Sára musí odejít. A pomocí silného kouzla (je to magický svět, kde se tohle všechno odehrává) si vezme i všechnu Paulovu schopnost milovat. Kam musela jít a proč to udělala je neznámé.

Když Paul dospěje, jeho otec mu oznámí, že by se měl oženit. Ten proti jeho rozhodnutí nic nemá, jelikož chápe, v jaké situaci se nachází kmen, ale stanoví jednu podmínku.
Zasnoubí se se svou dlouholetou kamarádkou, ale vzápětí odchází z vesnice. Vydává se najít Sáru, aby od ní získal nazpět to, co si vzala, a své snoubence slíbil, že až se vrátí, vezmou se z lásky.

Paulova cesta tedy začíná. Jenže to ještě netuší, jaké nebezpečí na něj ve světě čeká.
Říká se totiž, že krev jeho druhu má zázračné účinky. Jenže Paul je naivní a neopatrný, až nakonec skončí ve spárech překupníků se vzácnými druhy bytostí (je jich v tom světě hodně). Zároveň ale potkává tajemnou ženu, která jej z nepřízně osudu zachrání. Paul jí samozřejmě prozradí o sobě vše pouze z čiré vděčnosti, ale paní Tajemná s ním raději nechce mít nic společného.

V průběhu děje se tihle dva ještě několikrát rozejdou a znovu setkají. Znovu můžete čekat krapet humoru, jelikož Paul moc nerozumí venkovnímu světu a paní Tajemná žije život spíše potulného ožraly a kromě alkoholu má ráda i hazard, rvačky a sex.

Jak se tihle dva navzájem ovlivní a jestli někdy najdou Sáru... to už si nechám pro sebe ;)


Druhý příběh
Postavy, které jsou nakreslené celé jsou paní Tajemná a Paul

Jako poslední vám představím příběh, kvůli kterému vlastně píšu celý tenhle shrnujíci článek. Také ještě nemá jméno, ale dvě hlavní postavy naštěstí ano :)

Jako už kolikrát se nápad zrodil v mé hlavě, když jsem spala. Nejvýkonnější jsem v takovém polospánku - někdy si připadám, jako bych si točila sama filmy a dívala se na ně xD

Byl tam malý kluk, který se schovával v pokoji. Když už si myslel, že je vzduch čistý, vylezl ze svého úkrytu, ale okamžitě jej objevila dívka, která v tomto domě žila. Začala ho tahat po pokojích a neustále se smála, kdežto chlapec byl zticha a ohlížel se, jestli je náhodou někdo nevidí.
Dál si pamatuju, že společně stáli před výtahem. Když se dveře otevřely, chlapec se vylekal svého vlastního odrazu, který spatřil v zrcadle, které zde bylo a začal jí vysvětlovat, že dovnitř nevleze.
Ze snu si pamatuju ještě jednu věc. A to, že jméno toho kluka bylo Bingo :D

Jen co jsem vstala, šla jsem na internet a začala vyhledávat informace. Sen se odehrával v minulosti. Podle různých maličkostí jsem se rozhodla pro rok 1930. Možná si se mnou hrálo jen podvědomí, protože můj oblíbený příběh Baccano se také odehrává v tomto roce. Ale spíše jsem si ho vybrala z důvodu, že hra Bingo vznikla v roce 1929. Potom jsem si domyslela, že za ten rok se hra už dostatečně rozšířila a jednoho dne se ubohý rodič zděsil, že pojmenoval svého syna právě takto. Ale kdo to mohl před sedmi lety tušit, že?

Ale Baccano mě stejně nakonec ovlivnilo.
Dívka, která byla Bingovou přítelkyní i noční můrou byla bohatá. Jenže v roce 1930 krachla New Yorská burza a nastala světová hospodářská krize. V té době spousta lidí přišla o svá zaměstnání a měli se dobře jen ti, kteří dělali nelegální činnost. A proto je dívčin otec velmi vlivný člověk - jednoduše řečeno mafiánský boss.

Bingův otec, jelikož přišel o práci, se rozhodne poskytnou panu Gravierovi své služby jakéhokoliv druhu jen kvůli tomu, aby uživil sebe a svou dceru se synem. Tehdy má také Bingo možnost se setkat s Antonií Gravierovou. Bohužel rozmazlená holčička s trochu pokřiveným pohledem na svět jej spíše trápí a dělá si legraci z jeho jména a z toho, že špatně vidí.

Bingo se ale v komunitě mafiánů a lidí podobných jeho otci seznámí s velmi zajímavým mužem. Ještě přesně nevím, kdo to bude a čemu jej naučí, ale výrazně to ovlivní jeho život. Možná z něho udělám vynálezce nebo nějakého objevitele a vědce - to se k němu nejvíc hodí.

Jednoho dne ale přichází zvrat. Pan Gravier se nepohodne s několika svými podřízenými mezi něž patří i Bingův otec. Toho dne jej také zastřelí, protože ho nějak podvedl, zradil, ještě přesně nevím. Jenže v místnosti je i Bingo, který se schovává před Antonií. Nejenom, že vidí smrt svého otce, ale když poté Gravier vystřelí znovu, aby zastrašil jednoho z mužů, kulka zraní i Binga. Zůstane ale ve svém úkrytu a tiše vyčkává, až všichni odejdou.
Když je vzduch čistý, odchází, ale cestou naráží na zrcadlo a zjišťuje, že jej kulka málem zabila, jelikož proletěla kolem jeho čela. Obličej měl celý zakrvácený a od toho také pochází jeho strach ze zrcadel.
I přes tuhle hroznou událost zůstává u pana Graviera a občas dostane nějaký úkol, který za peníze bez námitek splní. Jeho starší sestra bohužel po smrti otce odchází z domu a úplně mizí z Bingova života. Ujímá se ho proto muž, s kterým si velmi rozumí a učí jej základním věcem, jelikož nechodí do školy. V té době ale přichází krach na burze a Bingo se svým opatrovatelem a zároveň přítelem mizí kdovíkam.

Po hospodářské krizi a po skončení druhé světové války se vracíme zpět do New Yorku. Tentokrát následujeme kroky Antonie a zjišťujeme, že se jí i přes vše daří velmi dobře.
Jednoho dne se vrací domů a přímo před ní vyhodí z jedné hospůdky mladého muže. Obejde toho ztroskotance, ale jen co ze dveří vybíhá další a osloví svého přítele Bingo, zastaví a otočí se nazpět.

Co se za těch šestnáct let stalo? Kam Bingo odešel, co se naučil, co získal a co ztratil? Změnil se vůbec? Stane se znovu Antoniinou hračkou? A jak to všechno vlastně dopadne?
Kdo to ví, když ani autor ne? xD

Historický příběh

Snažila jsem se použít dobové oblečení a účesy

Ano, ano - konečně jste na konci tohodle článku X)
Myslím, že to bylo vyčerpávající, ale vždycky, když mě něco napadne, musím to prostě dostat ven.

A teď už můžete jen vyjádřit svůj názor v komentářích nebo zahlasovat v anketě, protože než začnu na něčem z toho dělat, tak to si ještě nějakou dobu počkáte (nejdřív musím dopsat Grayscale).
Ale jestli byste hodně škemrali, tak nad tím zauvažuju... No uvidíme... není čas, není čas xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který příběh vás nejvíce zaujal?

Sběratelé Slov 26.7% (4)
Druhý příběh 46.7% (7)
Historický příběh 26.7% (4)

Komentáře

1 Bááábëëëë Bááábëëëë | Web | 7. května 2011 v 20:20 | Reagovat

Ten druhý mě zaujal nejvíc :)

2 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 7. května 2011 v 20:26 | Reagovat

Všetky vyzerajú zaujímavo.
Ja mám ten problém, že mám v hlave toľko nápadov a toľko rozpracovaných vecí, no stále robím niečo iné...
A keď sa konečne do toho pustím, tak sa so mnou moja múza zase chec hrať na schovávačku a potom to dopadá tak ako to dopadá :D

3 KaThea KaThea | Web | 7. května 2011 v 22:10 | Reagovat

To sbírání slov je hrozně dobrý nápad! 8D Jen nechápu, jak může pomáháním lidem složit zkoušku na ZLOU čarodějnici... o.O
Hádám dobře, že ta vlevo na tom obrázku je Victoria, ta nejvyšší Tai Bin Luna a ta malá Kampe? (Mimochodem, myslím, že Kampe je zajímavá postava... : D)

Není dobré dávat postavám krycí jména, pak by jim mohla zůsat. XD (Jako třeba Iks. XD Ale už když jsem mu tak začala říkat, plánovala jsem mu to jméno nechat...)
To s tou odcizenou láskou je dobrý nápad a docela to kompenzuje fakt, že je to o lásce. xD Mně totiž příběhy o lásce moc nelákají (pokud to není shounen-ai XD)... Ale možná tam ta láska není až tak moc důležitá...

No já včera vymyslela další pokračování Kopie. X"D Říkám "vymyslela", protože jsem vymyslela i (možný) konec, ale ve skutečnosti to ještě vymyšlené vůbec není, mám jen pár scén. X"D Jenže já už mám vymyšlený i začátek třetího pokračování! X"D (Ten jsem dokonce vymyslela dřív.) Ale kdy já to napíšu, když jsem teprve v polovině dílu prvního?! X"D Měla bych se víc věnovat původní Kopii, je v ní ještě spousta děr... Jenže mě nebaví promýšlet detaily, radši vymýšlím, co se stane dál. XD

Já ti fakt závodím, že si dokážeš najít informace o minulosti. o_O Já nemám ani šajnu, kde sehnat přehled o tom, jak to ve kterém století vypadalo a z dějepisu si pamatuju tak akorát velké slovíčko na H. X"D Nemám ani tušení, ve kterém  století se Kopie odehrává. Tak nějak počítám s tím, že je možné, že některé vynálezy mohly být v jiném světě vynalezeny v odlišném pořadí. XD

Ta poslední věta nad posledním obrázkem je nejlepší. XDDD

Mým favoritem ale i po přečtení zbytku článku zůstavají Sběratelé slov.
Doufám, že máš ráda dlouhé komentáře. XD

4 KaThea KaThea | Web | 7. května 2011 v 22:13 | Reagovat

[3]: Tyjo, to je ještě mnohem delší sloh, než jsem čekala... o__O Promiň, ale já musela vyjádřit svůj údiv. XD No. Vážně doufám, že ti nevadí dlouhé komentáře. XDD

5 Reni Reni | Web | 8. května 2011 v 8:16 | Reagovat

Holka, ty bys vážně měla psát knihy a ne jen internetové povídky - ty nápady na příběhy se mi úplně líbí :D To já to mám vždycky takové..suché...Budu si muset promyslet postavy xD

6 Nakano Miharu Nakano Miharu | 8. května 2011 v 12:39 | Reagovat

[1]: opravdu je tak zajímavý? zkusím vymazat to slovíčko sex a možná to potom přehodnotíš :-D

[2]: popravdě to mám podobně, ale s tím rozdílem, že se dokážu udržet :-D nejdřív dokončím jedno, potom začnu další 8-)

[3]: Viktorie musí složit stejnou zkoušku jako ostatní, protože... kdybych nezapomněla ten důvod, tak bych ti to řekla, fakt :D sakryš, s takovou to budud muset vymyslet znovu... :D

u toho druhýho příběhu máš celkem pravdu. O lásku tam půjde jen okrajově, ale bude tam. Hlavně chci vymyslet zajímavej příběh (a ty krycí jména jim nezůstanou - neboj :D )

hmmm... něco podobnýho jako tobě s kopií se mi už taky stalo. Asi je to taková přirozená nedočkavost :-D taky mě baví jít dál a opravování starých dílů je nuda (ale i tak to dělám - jo a potěším tě, protože až dopíšu Grayscale a opravím ho, dám to na blog ke stažení jako e-knihu ;-) jednu verzi s obrázky, druhou bez)

jo a s příběhy z minulosti je to vždycky takové... složitější :D
Třeba Cesta Ticha se odehrává možná tak v 14. - 16. sloletí, ale jelikož je to ve vymyšleném světě, tak mám celkem volnou ruku.
To u Grayscale je to už těžší, protože si musím dávat pozor, že některé věci ještě nebyly masově rozšířené. Třeba fenomén facebook. Proto postavy používají tehdy velmi oblíbeny MySpace ;-) Anebo když se dívají na filmy, tak to nesmí být takový, který má teď premiéru v kinech :D
No a ten příběh, kterej jsem si vymyslela teď... tak to bude ještě horší :-D ale možná o to to bude zajímavější :-)

[4]: ne, ne nevadí - na dlouhé komentáře reaguji také dlouhými komentáři :D

[5]: je skvělý mít dobrá nápady, ale ještě lepší by bylo, kdybych uměla líp psát :-D pro začátek by stačila bohatější slovní zásoba :-D kdo mi půjčí kousek svého dokonalého mozku? xD

7 Nakano Miharu Nakano Miharu | 8. května 2011 v 12:40 | Reagovat

[6]: PS: komentáře tohoto šíleného autora poznáte podle přemnožení žlutých kulatých příšer :D

8 Envy Envy | 8. května 2011 v 13:31 | Reagovat

Všechny příběhy vypadaj velice zajímavě. Taky bych chtěla takhle umět psát, fantazie na to mám dost. Jenože to bych nesměla být tak líná a nepřeskakovat dny, měsíce a často i roky.

Žluté kulaté příšery jsou fajn!

9 Annie-chan Annie-chan | Web | 8. května 2011 v 21:36 | Reagovat

Nemůžu zahlasovat, protože mě jednoduše zaujaly úplně všechny příběhy. Možná nejvíc ten třetí, protože není úplně fantasy, ale i ten první a druhý má něco velkého do sebe :).

Kdybych já měla takové sny...! Vždycky se mi zdá jenom něco hodně, hodně, hodně divného :D... možná mě mé sny chtějí dohnat k napsání parodie.

10 Nakano Miharu Nakano Miharu | 8. května 2011 v 21:52 | Reagovat

[8]: oh - taky jsem extrémně líná, ale většina lidí si to nemyslí... nechápu proč, zas tak moc článků nepíšu :-D

[9]: zkus si pořídit lapač snů ;-) mám ho nad hlavou a někdy kvůli němu nemůžu ani spát :-D ... kecám - jednoduše nad vším před spaním moc přemýšlím a potom se mi o tom i zdá xD

...chtěla bych se naklonovat, abych mohla psát jako šílená :-D

11 KaThea KaThea | Web | 8. května 2011 v 22:09 | Reagovat

[6]: To je blbý, když něco vymyslíš a pamatuješ si akorát to, že jsi to vymyslela. XD Myslím, že se mi to někdy stává taky... A nebo něco vymyslím a pak to zapomenu a ani nevím, že jsem kdy něco vymyslela. X"D

Jooo, supeeer! Tak to si potom v mobilu přečtu. :D Z monitoru se čte blbě a nemůžu se soustředit. v_v
S tím opravováním starých dílů souhlasím. xD Tedy občas je to nuda, občas ne. Teď jsem se v přepisování začátku zasekla a nechce se mi vymýšlet pokračování. xD Ach ta lenost.
Počkat... za jak dlouho bude to Grayscale dopsané a opravené? X"D

Grayscale se odehrává v minulosti? o_O To jsem ani nevěděla. x"D Ale když není moc vzdálená, tak to ani není poznat...

12 Nakano Miharu Nakano Miharu | 10. května 2011 v 18:57 | Reagovat

[11]: hm... takže nový pravděpodobný odhad konce Grayscale... :-?
určitě jsme za půlkou :-D teď už se blížíme k finálnímu aktu. Vše se začne pomalu stupňovat až k epickému konci! (doufám, že bude epický... vždycky se to nepodaří :-D ) hmmm... co bych tak prozradila... tak třeba konečně se do příběhu zapojí Simon a taky se vrátí Christopher... jestli víš, kdo to je :-D
no prostě teď už se mi musí jen chtít a tak za půlroku by to mohlo být :D

13 KaThea KaThea | Web | 10. května 2011 v 20:13 | Reagovat

[12]: Půl roku? D: To je hrozně dlouho! (Byl by to sice úspěch, kdybych Kopii dopsala do roka a půl, ale můj příběh je delší! XD Teď jsem asi... v jedné třetině? To se blbě odhaduje. xD) Nechceš dát na stažení do mobilu to, co je teď? xD Nebo mi aspoň říct, jak se to dělá? XD

14 KaThea KaThea | Web | 10. května 2011 v 20:19 | Reagovat

[13]: Ale možná bych to do toho mobilu dokázala dát... Problém s tím, že mi to minule nešlo, byl nejspíš v tom, že jsem to měla ve formátu .docx. Když to tam dám v .doc, bude to snad v mém mobilu fungovat.

15 Nakano Miharu Nakano Miharu | 13. května 2011 v 19:58 | Reagovat

[14]: musíš si zjistit, jaký formát tvůj mobil podporuje... anebo víš co? pošli mi značku tvýho mobilu a já ti to všechno zjistím ;-) exkluzivně přímo pro tebe :D

16 KaThea KaThea | 13. května 2011 v 22:34 | Reagovat

[15]: Né, to nemusíš, já myslím, že podporuje doc... Myslím, že jsem to někde četla. xD

17 Nakano Miharu Nakano Miharu | 14. května 2011 v 9:32 | Reagovat

[16]: fajn, ale stejně to bude exluzivně jen pro tebe, protože na blogu už nejde stáhnout žádný příběh (ani video - všechny odkazy jsem smazala :-D ) ale tobě to pošlu ;-) tak mi dej mejl a jaký kapitoly chceš 8-)

18 Daja Daja | Web | 18. května 2011 v 11:27 | Reagovat

Taky mi někdy připadá, jako bych si točila sama filmy v mé hlavě..nebo se na ně dívala.. vytvářím scény, postavy, děje..teda to se dělá i samo.. Jen to napsat na papír. Jenže když konečně najdu kus papíru, myšlenky jsou pryč a ty výborné nápady už v hlavě nenajdu, ale zase se zrodí po čase zase něco nového.. A tak dokola.. Takže abych začala psát něco na papír bude dlouho trvat.. v hlavě mám promítací plátno :D
áá oblečení třicátých let.. miluju!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2017 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru