U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody • Překlady •

Vznik videa

18. února 2012 v 19:26 | Nakano 【春】 San |  Grayscale - Info
Měla jsem teď týden prázdniny, a tak jsem konečně pohnula se závěrečnou znělkou ke Grayscale. Průběžně vás informuju v jednom příspěvku na FB, teď bych to chtěla shrnout zde.


To, co potřebujete jako první, je nápad. Ten u mě přichází většinou při výběru hudby. Někdy na tu správnou narazím náhodou, někdy ji hledám a třeba se rozhoduju mezi dvěma nebo třemi kousky.

Když přijde nápad, je načase nakreslit pár obrázků. Napsala jsem si takovou osnovu, co jsem vytvořila v hlavě, a potom to dala na papír. Vyšly mi z toho čtyři A4. Nejdřív načrtnu obrázek, potom ho obtáhnu, čímž vznikne lineart.
Všehno dělám tužkou díky získaným zkušenostem z dřívějších prací - můžu to vymazat hned a nemusím se s tím piplat v PC (protože barvení nebo opravování v PC nesnáším... páč to neumím).

Hotové linearty putují přes scanner hezky do PhotoShopu (mého nejméně oblíbeného ale užitečného společníka). Pár filtrů a úprava kontrastu mi pomůže zbavit se šmouh, potom vymažu pozadí, vybarvím to (kbelíkem - kdo by se s tím pipla? já ne) a obrázek je hotov, připravený pro použití do videa.
Taky mívám pro postavy udělané různé výrazy v obličeji - příklad můžete vidět níže xD


Tak to byla prosím ukázka toho, jak se má úchylnost projevuje na postavách xD
Let's move on...

Z videa dělá video právě program, ve kterém tvoříte, a hlavně záleží na tom, jak to s ním umíte. Já pracuju se Sony Vegasem už dlouho, ačkoli poslední dobou mě trochu (trochu víc) zlobil.

Jelikož dělám závěrečnou znělku, bude obsahovat i část s titulky (jako vždy) :)
Písničku má na svědomí mé malé skromné já...


Finální podoba může vypadaj trochu jinak. To samé platí i o následující ukázce. Je to uplný začátek znělky. Tentokrát má takový retrospektivní příběh. Budu taky dělat dvě verze. Jednu, která bude na konci posledního dílu, a druhou, která bude normálně na blogu a nebude obsahovat spoilery. To znamená hodně černých siluet xD

Ten kousíček videa, co najdete níže, mi zabral až překvapivě moc času. Poprvé se mi stalo, že jsem nemohla obrázky nacpat do určitého úseku (protože jich mám nějak moc). Ale pravděpodobně mi ještě nějaké budou chybět, takže to kdyžtak doplácám něčím starším...
Jinak také poprvé používám filtry, co jsem si stáhla na internetu, takže předpokládám, že to bude krásný kousek do mé sbírky videí :>


Není to ještě nic moc, jenom abyste měli přibližně představu... a věděli, proč se na blogu nic neděje xD

PS: Očividně tenhle článek způsobil u lidí zvědavost... :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Reni Reni | Web | 18. února 2012 v 20:29 | Reagovat

To druhé video zatím vypadá moc dobře! Taky si asi něco brzy udělám když už mám ten program na vytváření animací.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2017 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru