U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody • Překlady •

Sen noci svatojánské - Svět víl

30. ledna 2015 v 14:26 | Haru 【春】 |  Navrhování
Divadelní hra Sen noci svatojánské je z konce 16. století a pochází z pera anglického dramatika Williama Shakespeara. Jedná se komedii, kde je hlavním tématem láska. Demetrius a Hermie jsou zamilovaný pár, ale jelikož nemohou být spolu, utíkají z domova. Na své cestě lesem nevědomky naráží na bytosti ze světa víl, které všechno pořádně zamotají.
Mým úkolem bylo zpracování kostýmů pro případné divadelní představení.Svět víl se kládá z vílího krále Oberona, královny Titánie a jejich služebníků. Nejdůležitější roli má Puk, který slouží u Oberona. Celý příběh zamotá tím, že místo Demetria očaruje Lysandra, který zapomene na svou původní lásku Hermii a propadne Heleně.

Puk má na sobě empírový oděv, ale bez kabátu, kravaty a bot. Nosí pouze to, co se mu líbí z říše lidí, a co jej neomezuje v pohybu. Má výrazné modré oči, rudé vlasy, nosí jantarovou brož podobnou Oberonově, a cylindr. Není moc vysoký.


Víly mají pouze empírem inspirované šaty - střižení pod prsy - jinak zcela vybočují. Chodí bosé, jejich kůže je skoro až mrtvolně bledá a ani emoce nedávají moc najevo. Jejich oči se podobají kočičím.

Původní návrhy kostýmů krále a královny víl. Inspirace antikou.

Jako první jsem začala pracovat na kostýmu Titánie. Prošla také nejvíce úpravami. Původní myšlenka ale zůstala stejná - viděla jsem ji oděnou v bělostných šatech se zlatými doplňky a rezavými vlasy.

Druhý návrh kostýmu

Součástí divadelního kostýmu je i líčení. Musí být výrazné, aby šlo postavu rozeznat i ze zadních řad. O něco jsem se pokusila u Titánie, ale bylo mi řečeno, že mám spíš filmové zobrazovaní než divadelní, tak jsem to vyřešila tím, že jsem dala Titánii bílou kůži, zlaté oči a rty.

Detail hlavy - původní líčení.
Také jsem změnila vršek kostýmu.

Učitelka trvala na tom, abych se víc odvážila při vymýšlení kostýmů, ale moc mi to nešlo. Zmohla jsem se pouze na to, že jsem Titánii zvětšila účes a použila renesanční zvýšené čelo. Pak učitelka rezignovala :D

Oděv Titánie je směsí empíru, antiky a špetkou středověku.

Detail potisku rukávů

Oberonův kostým - král vil - se pohybuje mezi Římem a Řeckem. Nosí výraznou jantarou sponu, který drží na rameni jeho dlouhý plášť. Jeho vlasy i oči jsou rudé. S Titánií mají společně copánky ve vlasech.

První náčrt


Víc už toho bohužel nemám, na řadě jsou finální listy. Zvolila jsem formát A3, černý inkoust na linky, a akvarelové barvy. Větší verze najdete na DeaviantArtu.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kumii ^^ Kumii ^^ | 1. února 2015 v 21:31 | Reagovat

O_O
Dochází mi slova. Damn. :D Líbí se mi ty kostýmy :3 Hlavně Pukův! A ty krásně červený vlasy :3 Jak moje XD
Nedokážu pochopit, jak jsi dokázala získat tak úžasný barvy ToT Upravovalas to ještě na počítači nebo ne? :D Protože jesti ne, tak je to úplně nejvíc kouzelné ^^ Aach :D *rozplývá se*

2 Haru 【春】 Haru 【春】 | 15. února 2015 v 13:25 | Reagovat

[1]: Děkuju moc :-) Upravované v počítači jsou, ale jen tak, aby barvy vypadaly jako v reálu. Takže jsou upravené, neupravené :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2017 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru