U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody • Překlady •

Děti Babylonu - Rozcestník

29. června 2017 v 14:35 | Haru 【春】 |  Rozcestníky

Synopse:
Babylon, brána bohů a místo, kde byla lidská pýcha konečně potrestána. Ale co kdyby se věci udály jinak? Co kdyby nedošlo ke zmatení jazyků a místo toho dal bůh lidstvu šanci na změnu a daroval by jim přesně to, po čem tak nenasytně prahli?

Frigie nikdy netoužil po slávě, moci nebo bohatství. Chtěl pouze, aby lidé konečně prozřeli a poznali, že cestou krustosti a bezpráví nelze dojít ke štěstí. Jenže život si pro něj připravil přesně takový scénář. Jeho zoufalé srdce jej zavede až na okraj babylonského zikkuratu, kde se rozhodne skoncovat se svým životem. Jenže bohové měli s jeho existencí již od počátku své vlastní plány...

Děti Babylonu se odehrávají ve stejném univerzu jako příběh Šeď (Grayscale), který jsem dopsala v roce 2012 a přepsala v roce 2017. Obě díla se dají číst samostatně, nenavazují na sebe.

Stav:Rozepsané
Počet dílů:/
Literární žánr:
Historický román (ich forma), fantasy, alternativní historie
Téma:víra, bohové, nadpřirozené schopnosti


Ostatní:


Slovo od autora:
Příběh se odehrává ve starověkém Babylonu za vlády krále Chammurapiho (1792-1750 př. n. l.). Hlavním hrdinou je Frigie, se kterým objevujeme nové možnosti, které byly lidstvu nabídnuty.
Děti Babylonu jsem poprvé napsala v roce 2013 pod názvem Děti Věže, ale rozhodla jsem se příběh přepsat, jelikož jsem usoudila, že by šel zpracovat mnohem lépe. Děj nebude stejný jako v původní verzi, takže o nic nepřijdete, když si ji přečtete.


Ukázka:
Celé své dětství jsem měl hlavu plnou otázek, ale nikdo mi je nedokázal zodpovědět. Proč cítím z vody smrt a ostatní ne? Proč nedokážu zabít zvíře k večeři, když ostatní ano? Proč vidím nespravedlivost tam, kde druzí oslavují všemohoucnost bohů? Nikdo, ani mí rodiče nebo bratři nedokázali vymyslet odpověď, která by mě ukonejšila. Otec mi říkával, že jsem moc hodný, a že bych měl zatvrdit svou mysl i tělo, jinak budu nešťastný. Ale já vždy cítil, že ta chyba není ve mně a chtěl jsem, aby ostatní také prozřeli. Jestli náš svět takto fungoval odjakživa, jestli je zapotřebí tolik krutosti a zoufání, abychom v něm přežili, tak je to špatně. Kdybych měl na starost tak důležitou věc, jako je stvoření světa, dal bych si víc záležet.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2017 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru