U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Děti Babylonu - Rozcestník

29. června 2017 v 14:35 | Haru 【春】 |  Rozcestníky

Anotace:
Babylon, brána bohů a místo, kde byla lidská pýcha konečně potrestána. Ale co kdyby se věci udály jinak? Co kdyby nedošlo ke zmatení jazyků a místo toho dal bůh lidstvu šanci na změnu a daroval by jim přesně to, po čem tak nenasytně prahli?

Frigie nikdy netoužil po slávě, moci nebo bohatství. Chtěl pouze, aby lidé konečně prozřeli a poznali, že cestou krutosti a bezpráví nelze dojít ke štěstí. Jenže život za hradbami města si pro něj připravil přesně takový scénář. Jeho zoufalé srdce jej zavede až na okraj babylonského zikkuratu, kde se rozhodně ukončit svůj nešťastný život. Jenže právě tehdy se konečně dozví, k jakému údělu byl zrozen a rozzlobený bůh Marduk mu za jeho nestoudný čin naloží na bedra úkol další. Mnohem větší. Jako prvnímu člověku daruje tajemný plamen bohů - moc, díky které povstane lid babylonský z prachu.

Děti Babylonu se odehrávají ve stejném univerzu jako příběh Šeď (Grayscale), který jsem dopsala v roce 2012 a přepsala v roce 2017. Obě díla se dají číst samostatně, nenavazují na sebe.


Stav:rozepsané
Počet kapitol:/
Literární žánr:historická fantasy novela (ich-forma)
Klíčová slova:víra, bohové, nadpřirozené schopnosti
Publikace:červenec 2017 - /
Odkazy:


Slovo od autora:
Příběh se odehrává ve starověkém Babylonu za vlády krále Chammurapiho (1792-1750 př. n. l.). Hlavním hrdinou je Frigie, se kterým objevujeme nové možnosti, které byly lidstvu nabídnuty.
Děti Babylonu jsem poprvé napsala v roce 2013 pod názvem Děti Věže, ale rozhodla jsem se příběh přepsat, jelikož jsem usoudila, že by šel zpracovat mnohem lépe. Děj nebude stejný jako v původní verzi, takže o nic nepřijdete, když si ji přečtete.


Ukázka:
Celé své dětství jsem měl hlavu plnou otázek, ale nikdo mi je nedokázal zodpovědět. Proč cítím z vody smrt a ostatní ne? Proč nedokážu zabít zvíře k večeři, když ostatní ano? Proč vidím nespravedlivost tam, kde druzí oslavují všemohoucnost bohů? Nikdo, ani mí rodiče nebo bratři nedokázali vymyslet odpověď, která by mě ukonejšila. Otec mi říkával, že jsem moc hodný, a že bych měl zatvrdit svou mysl i tělo, jinak budu nešťastný. Ale já vždy cítil, že ta chyba není ve mně a chtěl jsem, aby ostatní také prozřeli. Jestli náš svět takto fungoval odjakživa, jestli je zapotřebí tolik krutosti a zoufání, abychom v něm přežili, tak je to špatně. Kdybych měl na starost tak důležitou věc, jako je stvoření světa, dal bych si víc záležet.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru