U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Počešťujeme a uklízíme

24. června 2017 v 14:20 | Haru 【春】 |  Aktuálně
Myslím, že je načase napsat nějaký shrnující článek - docela dost se toho událo, tak jdu na to!

Začnu od toho, co jde vidět nejvíc, a tím je vzhled a název blogu. Z "Haru no Monogatari" - japonsky "Příběhy Haru" - je teď "U Kouzelné pavučiny". Ačkoli mám Japonsko a jejich jazyk pořád ráda, rozhodla jsem se pro český název, jelikož píšu česky a nechci zbytečně děsit nové návštěvníky podivnými slovy.
Úvodní obrázek je "ukradený" z jednoho komiksu, který jsem nedokončila. Pouze jsem tam připhotoshopovala Amandu s Russelem z Grayscale a Binga s Antonií a bandou z příběhu Chanson (viz rozcestník). Na pozadí vaří můj avatar zase nějaký ten zajímavý příběh :)

Důvodem proč teď blog vypadá jako webová stránka nějakého hostince je ten, že tu pro vás "vařím" nejrůznější příběhy, mám ráda jídlo a vaření a především jsem chtěla nějak spojit všechny mé jednodílné povídky do sborníku. Tedy konkrétně do dvou. Jeden jsem pojmenovala "Kotlíček povídek" pro fantasy příběhy a druhý s názvem "Rendlíček povídek" je pro příběhy z modernější doby.

Abych hezky navazovala, zůstanu ještě u příběhů. Měla jsem opravdu ooobrovskou pauzu. Po tak dlouhé nečinnosti už se spousta blogerů ke své práci nevrací. Ale já se zatím k jejich řadám přidat nehodlám. Chci psát, chci vydat knihu, a příští rok bude mít tenhle blog i můj sen 10 let - to nemůžu jen tak zahodit.

Bohužel na něco už se navázat nedá. Ukončila jsem příběhy Chanson a Cestu Ticha 2 z důvodu změny původního konceptu. Děje se ubíraly směrem, který neměl jasný cíl, a když si člověk uvědomí, že ani začátek nestojí na pevných základech, pokračuje se v tom už velmi těžko. Chtěla jsem k nedokončeným příběhům přidat i Píseň života, ale asi jí ještě dám šanci. Nebo spíš se tuhle sérii pokusím dokončit v několika málo dílech, abych dovyprávěla děj. Chtěla jsem navázat na poslední díl, ale nejde to, jsem už prostě na jiné úrovni a nedokážu v tom samém stylu pokračovat. Omlouvám se.

A na závěr, jako každé prázdniny, jsem udělala pořádek ve starých článcích, v menu, v hlavním rozcestníku i v mém profilu. Miluju organizování ♥

Ještě než se vrhnu na budoucí plány, musím sem vložit informaci, že jsem úspěšně dokončila prvák na vysoké a zkusím ve studiu angličtiny pokračovat. Trochu jsem zanedbávala gramatiku, tak mám na prázdniny v plánu intenzivní studium. Dokud nebudu umět vysvětlit všechna ta pravidla i druhým, nemůže ze mě být učitel, to dá rozum. Také jsem začala překládat moji nejnovější povídku do angličtiny, abych se trochu procvičila. Docela mě to baví.


Tak a teď konečně k tomu, co si pro vás chystám. Kromě toho, že chci nějak dotáhnout Píseň života tak mám v plánu přepsat příběh Děti Věže. Původní verze byla hodně okousaná, uspěchaná a mé nynější já má pocit, že by se tenhle kus textu dal napsat mnohem lépe a zajímavěji. Je tam tolik potencionálu. Chtěla bych z tohoto univerza (Grayscale) napsat mnohem víc věcí. Úplně mě svrbí prsty. Každopádně nový příběh o Gordion a Frigie bude. Už jsem si nakreslila i obrázek, to už něco znamená... :D

V mém pomyslném šuplíku se povaluje ještě několik kratších příběhů, které bych chtěla vytáhnout do tlumených reflektorů blogové scény. Kvůli tomu jsem vlastně chtěla ten sborník. Ale těžko říct, kdy se mi zase podaří nějaký dopsat. Vymyslet uspokojující závěr dá zabrat. Ale určitě jsem svou fantazii nevyčerpala to nemusíte mít strach.

Také jsem chtěla začít psát články o jídle. Popravdě už jeden napsaný mám, ale nejspíš by to po zveřejnění dopadlo jako když před slepice hodíte hrst zrní - nemyslím tím, že by to mělo úspěch, spíš že by se na mě sesypala vlna haterů a trollů. Takže to ještě potřebuju doladit. Stejně tak jako připravovanou sérii článku o tom, jak přežít na vysoké. Taky mám něco napsané, ale ještě to není ono.

Plány velké, ale oči a ruce jen jedny. Ale postupně to všechno zvládnu. Jsou tu přece celé prázdniny, no ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kumi Kumi | 26. června 2017 v 21:38 | Reagovat

Nový design je skvělej, moc se mi líbí a vypadá to tu teď více pohádkovsky :D I ten název... je prostě kouzelnej a zní to pěkně v češtině :D

Chci mít jednou tvoje pěkné sborníky doma *-* Takové živé barvy, ach :3

2 Haru 【春】 Haru 【春】 | 29. června 2017 v 13:37 | Reagovat

[1]: děkuji pěkně, jsem ráda, že se změna povedla :-D
třeba někdy sborník vydám, zatím si to asi budeš muset jenom vytisknout na tiskárně :D

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 5. července 2017 v 22:45 | Reagovat

Je to tak trochu nostalgie, protože když jsem s blogováním začínala, tvůj blog patřil mezi ty první, které jsem začala navštěvovat a tak nějak v tom nepřestala. Což je trochu paradox, protože nejsem "povídková" :)
A jsem ráda, že jsem si tvou adresu i přes tvou dlouhou pauzu uchovala, myslím, že se budu moct na tvé příspěvky zase těšit :)

4 Haru 【春】 Haru 【春】 | 6. července 2017 v 10:26 | Reagovat

[3]: děkuju, že se sem pořád vracíš, hodně si toho vážím :-)
určitě mám v zásobě nějaký ten nepovídkový příspěvek, jen čekám na tu správnou slinu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru