U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Obraz na přání pro Kumi

22. prosince 2017 v 21:57 | Haru 【春】 |  Kreslení
Odhrnout binec ze stolu stranou, rozcvičit ztuhlé zápěstí, vybrat tu správnou tužku, sfouknout prach z akvarelek a jde se malovat!

Kumi se na mě obrátila s prosbou, jestli bych jí nenamalovala obraz. Že by ho chtěla použít do svého připravovaného kalendáře. Varovala jsem ji, že to bude nejspíš dlouho trvat, jelikož jsem neměla čas na svoje koníčky natož na nějaké cizí zakázky. Nakonec jsem to ale zvládla. Po víkendech, ale zvládla. Obraz už je teď bezpečně v rukou své nové majitelky a vy se můžete se mnou podívat, jak vlastně vznikal :)Kumi už měla představu obrazu, kde bude ona, přítel, jejich psík a svitek s nápisem. Výše je první náčrtek, kdy jsem zatím jen rozvrhla, kde se bude vše nacházet.


Jelikož v poslední době mě baví kreslit pouze tužkou, tak jsem si s náčrtkem trochu vyhrála. Tedy jenom s hlavami, to ostatní kreslím jen když musím... Do svitku jsme vybrali "duben", jelikož to byl měsíc, kdy se dali dohromady a přibyl ještě deštník, aby tam něco bylo (a nemusela jsem kreslit pozadí - promiň, Kumi) :D
Mimochodem, vpravo straší duch Timothyho (z příběhu Šeď), jelikož je ten skicák levnej a všechno prosvítá :D


Vybraly jsme společně akvarelový papír velikosti A3, takže přede mnou stál nelehký úkol. Na mé oblíbené čmrkání na co nejmenší kousky papíru jsem mohla zapomenout a chtě nechtě jsem si musela všechno hezky rozměřit. Už nejednou se mi stalo, že jsem udělala hlavu jak balón a malý tělo. Všechno jsem hezky opatrně tužkou načrtla a doufala, že to nepokazím.


Nakonec jsem vše obtáhla hnědou pastelkou (fotka je černobílá) a tužku vygumovala, kde to šlo. Jelikož jsem nikdy nekreslila pejska (umím jen takovou zjednodušenou dětskou verzi), musela jsem si pomoct fotkami na internetu. Kumi mi samozřejmě nějaké poslala, ale toho sedícího hafana jsem obšlehla - přiznávám se.


Od té doby, co mám kvalitnější foťák na mobilu, tak už skoro nepoužívám skener. Prostě cvak a za pár minut už dělám barevnou paletu ve PhotoShopu. Tenhle obraz by se mi do skeneru stejně ani nevešel...


A teď barvičky! Jelikož to jsou vodové barvy, musí se nechat nějakou dobu zaschnout. Na fotce jde vidět, jak je papír ještě vlnitý. S akvarelkami jde vybarvování mnohem rychleji než s pastelkami. Udělám si základní vrstvu a pak už jen stačí pár kouzel a je hotovo :D


Jak jsem se tak dívala na ten mnohobarevný deštník, rozhodla jsem se udělat v podobném stylu i všechno ostatní. Prostě kapka sem, kapka tam a hned to vypadá umělečtěji.


No... na prvního psa v životě to nevypadá zle.


Jakmile jsou všechny základní vrstvy suché, je čas na stínování. Není to žádné mistrovské dílo, na to bych asi potřebovala chvíli o samotě s návody z DeviantArtu, ale s mým selským rozumem jsme sem tam něco čmárli.


Na závěr ještě třetí vrstva na kůži, "pozadí", a pak už jen obtahování. Rozhodla jsem se, že tentokrát nebudu všechno věznit do černé linky a vzala do ruky pastelky. Myslím, že to byla dobrá volba.

A to už bude vše. Jestli jste také zatoužili po nějaké kresbě, napište na moji FB fanpage, třeba se nějak domluvíme. Ale jak už jsem jednou zmínila, nezaručuji, kdy si na to udělám čas.

Hrozně ráda jsem si s tebou pokecala, Kumi a moc moc ti děkuji za podporu, kterou mi celé ty roky dáváš :) Bylo mi ctí pro tebe kreslit :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shadow Shadow | Web | 23. prosince 2017 v 14:33 | Reagovat

To je nádhera moc povedenè O_O

Spřátelíš blog?

2 Haru 【春】 Haru 【春】 | 23. prosince 2017 v 20:24 | Reagovat

Děkuju moc :)
blogy už nespřáteluji, ale kdykoli sem zavítáš, budu jen ráda :)

3 Kumi Kumi | 24. prosince 2017 v 3:28 | Reagovat

Je to tak strašně krásný, až to možný není :'3
A je dobře, že jsi to neobtáhla černou >:3 Harunka je mooooc šikovnáááá

Veselý Vánoce :) ^_^

4 Haru 【春】 Haru 【春】 | 24. prosince 2017 v 19:05 | Reagovat

[3]: Děkuji :) krásné Vánoce i tobě ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru