U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Inspirace k příběhu Děti Babylonu

6. ledna 2018 v 13:21 | Haru 【春】 |  Děti Babylonu - Info
Megalitické stavby; chrámy, pyramidy, hrobky, sochy - vše vytesané a postavené s matematickou přesností. Zdivo z obrovských kamenných bloků, které do sebe zapadají tak přesně, že nebylo třeba malty. Chodby vyhloubené do skal. Sochy a sloupy jen z několika málo kusů kamene, opracované přesnými řezy podobnými laseru a natolik těžké, že bychom je s naší moderní technikou nebyli schopní znovu postavit. To vše vybudovaly dávné civilizace, po kterých zbyly už jen střípky jejich bohaté kultury, ale právě tyto památky, které nestihl zdolat zub času, nám dokáží pořádně zavařit hlavu. Zbývá jen jediná otázka: Jak to jen postavili?


Historie je jedna velká skládanka, která stojí na velmi vratkém stole. Stačí jediný artefakt a najednou už dílky nezapadají tak dobře, jako předtím. Historikové se stále snaží rozluštit tajemství starodávných civilizací, ale spousta z nich k žádnému závěru nedojde. Jediné, co při svém fanatickém pátrání za pravdou mohou objevit, je jen spousta nesrovnalostí a otázek. Je velmi snadné vytvořit falešnou zprávu, které uvěří miliony lidí. Děje se to každý den tak proč ne i dříve? Mnohem, mnohem dříve. Co když je naše historie jen jedna velká lež?

Každý člověk je od přírody zvídavý tvor, všichni chceme znát pravdu. Jenže aby bylo možné se k pravdě vůbec jen přiblížit, je třeba mít otevřené nejenom oči, ale především mysl. Teprve pak to začne být zajímavé. A než se stačíte vzpamatovat, jste ponoření ve světě konspiračních teorií. Myslím, že ještě hodně lidí vnímá tohle sousloví jako něco, čemu se může rozumný člověk jen smát. Přitom správný postup by měl být v nastudování všech dostupných zdrojů a utvoření si "pravdy" podle svého vlastní úsudku a svědomí.

Příběh, který jste začali, nebo se možná chystáte číst, je založený na pravdě, kterou jsem za roky vstřebávání různých informací získala. Nechci po vás, abyste věřili všemu, co v kapitolách Dětí Babylonu napíšu, berte vše s nadsázkou, jako každý fantasy příběh, jelikož spoustu věcí jsem si vymyslela. Zkuste se ale trochu zamyslet. Nezodpovědělo by to mnohé z našich otázek, kdybychom připustili, že nejsme středobodem vesmíru? Že zde bývali bohové, nadřazené a technologicky vyspělejší bytosti, díky kterým bylo možné vybudovat stavby, které nás ohromují již tisíce let?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru