U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Nová etapa

23. ledna 2018 v 11:05 | Soňa |  Aktuálně
Jestli sledujete můj Facebook, nemohli jste přehlédnout, že jsem ve psaní a kreslení mnohem aktivnější než doposud. Pochopitelně je konec semestru a já už se zase můžu věnovat tomu, co mě baví. Ačkoli ještě čekám na poslední dva kredity, abych se dostala do dalšího semestru, mám už celkem jasno, jak to se mnou bude dál. Chystám se vstoupit do nové životní etapy - do zaměstnání.


Stres o zkouškovém pořádně zapracoval na mé psychice a donutil mě zamyslet se nad tím, co vlastně v životě chci. Ne že bych se hroutila a tlumila své deprese prášky, taková troska nejsem, ale všechen ten tlak se podepsal na mém zdraví, takže jsem už přes měsíc nachlazená. V koloběhu teplot, rýmy, kašle a zase teplot jsem si řekla, že když mě ta škola nebaví a cítím, že na ni ani nemám - a i s diplomem v ruce bych učitel nechtěla být - rozhodla jsem se toho nechat. Příští semestr už budu chodit jen na předměty, které mě budou bavit a budu se věnovat svým koníčkům, které jsem tolik let zanedbávala. Mezitím bude dost času na to, abych si našla nějakou práci, kvůli které se nebudu zbytečně stresovat. Chci prostě přijít domů a věnovat se sobě a příteli. Zapadnout do slastného a bezstarostného stereotypu.

Tenhle víkend jsem ani nemohla spát, jak jsem neustále přemýšlela nad tím, co všechno chci udělat. Mám v plánu zase začít číst knihy, protože už jsem na žádnou z vlastní vůle hodně dlouho nesáhla. Minulý rok to byl Andělin popel a Andělina země od Franca McCourta a to bylo vše. Pak už jsem četla jen knížky do školy v angličtině a komiksy v angličtině. Cítím, že moje slovní zásoba hrozně trpí. Knížky jsem vždycky milovala a kvůli nim jsem i začala psát, ale chtělo by to být zase poctivým čtivým knihomolem. Jestli máte nějaké doporučení na knížky, tak se bránit nebudu :)

Dále je na mém seznamu kreslení. Cítím, že už jsem spoustu detailů ohledně lidského těla zapomněla a chtěla bych být zase sebejistá, když položím tužku na papír. Také jsem oprášila akvarelové barvy a chtěla bych se naučit kreslit krajiny. O něco jsem se už pokusila a výsledek se mi moc líbil. Koupila jsem si pár nových štětců a začnu pořádně trénovat. Také mě napadlo, že bych si tím mohla i občas přivydělat, pokud by mi to šlo.


Krajinky podle předlohy.


Dále chci nechat seřídit můj šicí stroj a udělat pro má plyšová zvířátka normální těla - také na prodej. Ještě nevím, jak to přesně provedu, Fler by byl asi ideální, ale zase je tam ta provize, což mi je trochu proti srsti. Zkusím si nastudovat obchod na Facebooku nebo na bloggeru, třeba něco z toho bude přesně pro mě.


Také neustále zvelebuji blog. Rozcestníky románů a povídek mají nový vzhled a další na řadě jsou rozcestníky jednotlivých příběhů a nahrazování starých kapitol opravenými (které jsou zatím jen na Wattpadu). Co se týče příběhů, stále dopisuji Šeď a pak se vrhnu na Chanson a nejspíš i Píseň života.

To bude asi z novinek z mého života vše. Mějte se krásně a ať vám všechny zkoušky a písemky dopadnou dobře ;)

Trénování uší, krků, ramen a prstů.

Pokus o postavu. Nejvíc jsem se trápila s chodidly (tak to dopadá, když se jim člověk vyhýbá).


První náčrtek ze série víl, kterou plánuji, až se trochu naučím malovat ty krajinky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kumi Kumi | 24. ledna 2018 v 23:40 | Reagovat

Ahoooj :D já si před pár měsíci zamilovala  knihy od Genevieve Cogman - Neviditelná knihovna, Maskované město...
Tedy, zatím jen Neviditelnou knihovnu. Druhý díl jsem ještě nepřečetla, nechodím teď do školy, tak nemám takovou chuť číst :-D zaujalo mě, že je to pro fanoušky Harryho Pottera a Doctora Who. Je to prostě taková klasická četba pro mladší, řekla bych. Já se pořád cítím na šestnáct, takže pro mě ideální...

Všimla jsem si, že mě neuvěřitelně vytáčí cizí jména v knihách, protože nevím, jak je číst. Dostala jsem od polo-tchyne vikingskou (asi) knihu (norskou! :D) a hned první odstavec mi neudělal dobře. Kromě toho je vtipné, že se narodilo rozbité dítě - bez ocasu. Tamější postavy zřejmě musí mít ocasy :D (píšou, že ti bude zfilmované :D) Odinovo dítě, myslím. Trilogie. Zatím nemám přečtené, ale snad se odhodlam :D

No, jsem zvědavá, jestli se ti povede najít pěkná práce, aby se ti líbila!
Letní semestr budu taky flákat, až budu moct do školy, budu chodit hlavně na ty zajímavé a s dobrými učiteli. Strašně se mi nechce studovat, ačkoli bych možná učit chtěla... Ale momentálně mi nepřijde fér, že na to člověk musí studovat takové blbosti, aby pak učil jen jeden (no spíše dva :D) předmět. A víme - někteří učitelé toho tolik nevědí, ani z jejich oboru... (Aneb hodiny angličtiny u nás jsou... Ble)

Nu, nechtěla jsem se tak rozepsat :-|

Budu tedy pokračovat - pokud i přítel čte anebo by ho to bavilo, přečtěte si Deník moderního fotra :-P  :-D Čtu to teď příteli, protože on je linej číst nahlas i potichu, ale aspoň vnímá (to bych zas nedávala já :D). Je to vtipné... Já se teď chci vracet i k maturitní četbě :3 Pygmalion a O myších a lidech mám ráda :D nebo třeba Báječná léta pod psa, ty jsou supr! :D
Nu... To by bylo ode mě vše :D O:)

2 Haru 【春】 Haru 【春】 | 27. ledna 2018 v 12:47 | Reagovat

[1]: děkuju moc za návrhy na četbu, zapíšu si ;-)
studium je pěkná fuška, ale jestli chceš být učitel, tak se připrav, že budeš studovat celý život :D ti špatní učitelé jsou špatní nejspíš proto, že se jednoduše nevzdělávají a nebaví je to... takže žádný flákání, Kumi! :D

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 2. února 2018 v 18:48 | Reagovat

Zkus třeba něco od Kazua Ishigura, já tedy od něj čtu knihy v angličtině, tak nevím, jestli vychází i v češtině, ale When we were orphans byla krásná.
Jinak jsi vážně kreativní a jestli tě škola netěší- tak buď jiný obor anebo jdi od toho úplně :-D

4 Haru 【春】 Haru 【春】 | 2. února 2018 v 22:42 | Reagovat

[3]: děkuju, přidám na seznam a pohledám :-)
sice jsem se dostala do dalšího semestru, ale rozeslala jsem už i tři životopisy, takže nejspíš to s tím koncem studia myslím vážně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru