U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Ach ta cesta za tou knihou...

Grayscale Remakes

6. srpna 2014 v 21:36 | Haru 【春】

Nejsem člověk, který si píše do šuplíčku (když to dělám, mám v tom akorát bordel a frustraci k tomu), já jsem prostě "Hej! Tohle jsem teď napsala, přečtěte si to!" a rup s tím na blog... Někdy si říkám, jestli je ta nízká návštěvnost výhoda nebo nevýhoda (stejně sem většina lidí leze jenom díky těm starým článkům o anime a kvůli návodům). Možná by byl větší zájem fajn, ale nevim, nemám moc ráda pozornost. No to je jedno, jsem ráda i za ten minifanklub. Ale už dost! Kša, kša, o tomhle jsem nechtěla psát....

Zase tu mám něco na pochlubení. A taky na ztrapnění. Už nějakou dobu se totiž snažím napsat příběh Grayscale úplně od začátku, a zatím se mi to vůbec nedařilo. Můžete se tedy pobavit na tím, jak jsem se s tím matlala...

Verze č.1 - z pohledu Amandy:

Včera jsem porušila svoje předsevzetí. A možná právě kvůli tomu na mě teď padá jedna katastrofa za druhou. Ale zasloužím si to. Po tom, jak mi alkohol zničil život, jsem se zapřísáhla, že už se ho nikdy v životě nedotknu. Ten slib jsem porušila. A kvůli čemu vlastně? Nedokázala jsem se bez něj na večírku bavit? Donutili mě k tomu ostatní? Nic takového. Byla to má hloupost. Naivně jsem si myslela, že moje minulost zůstane už navždy minulostí. Ale spletla jsem se. Nedokázala jsem to ovládnout. Zradila jsem sama sebe.

Horský anděl - Ochutnávka

18. října 2013 v 22:13 | Haru 【春】
Jo, tahle ukázka mě stála dost nervů. Jednoho krásného podvečera mě chytla psavá, a tak jsem popadla tablet, a rozjela prstíkový maraton. Ani ne za půlhodinku jsem měla před sebou kvalitní kus práce, a byla jsem na sebe opravdu pyšná. Pak jsem zavadila nešťastně o obrazovku, a všechno bylo za jednu setinu vteřiny v čudu. V tom okamžiku mi došlo, že notebook ukončí moje věčné trápení se ztrátou dat (takže ukázka níže je jen slabý odvar originálu).

Příběh je zatím v plenkách a nevypadá to, že by se v nejbližší době měl začít batolit. Provizorní název zní "Horský anděl" a mělo by se jednat o fantasy počin, ačkoli stále hledám dostatečnou originalitu (jak pro postavy, tak pro příběh), abych alespoň na sebe neuvalila zatracení čtenářů tím, že o tomhle už četli, o tom je každá druhá knížka.

Takže ochutnejte tenhle předkrm, na konci čeká ještě obrázek hlavních postav (protože nikdy neodolám, a nakreslím si je).

Nový sci-fi počin

26. března 2013 v 21:05 | Nakano 【春】 San
Znovu mě přepadla myšlenka, a tak jsem to rychle hodila do Wordu. Příběh zatím název nemá. Ten se utvoří až nějak časem. Chtěla jsem napsat ale něco aktuálního (jako opravdový spisovatel). Hesla příběhu proto znějí: rok 2012, indigové děti, cestování časem a Big Brother... Mám ráda antiutopistické romány, tak se asi inspiruju tímhle směrem. Zatím je to ale nápad v podobě prologu, tak uvidíme...

Prolog:

Dilema

11. května 2012 v 22:18 | Nakano 【春】 San
Člověk nad tím přemýšlí někdy víc, někdy zase míň...
O čem vlastně? No o knize přece (tahle zoufalá rubrika je právě o mých (ne)úspěších a naivních snech).

Takový nápad...

30. prosince 2011 v 12:20 | Nakano 【春】 San
Člověk by se měl vždy poučit ze svých chyb. Bohužel to asi nebude můj případ, ale tentokrát udělám vyjímku...

Nové příběhy

7. května 2011 v 20:08 | Miharu 【春】
Mám takový pocit, že kdybych přestala zveřejňovat povídky a skončila s blogem, tak bych asi prasknula! Chtěla bych být výkonnější a míň líná, abych stíhala držet krok se svojí můzou... Jenže svět je nespravedlivý, a proto jsem fantazií zásobována právě já xD

Už jsem se o tom na blogu různě zmiňovala, ale shrnu to raději v jednom článku, aby bylo jasno.

Aktuálně mám tři dějové linie, které mi zaklíčily v podvědomí a začínají si žít svůj vlastní život. Začnu tím nejednodušším a tím je komixový příběh s názvem Sběratelé Slov.

Sběratelé Slov

Kapitola první aneb Fujtajbl veliký

28. listopadu 2010 v 13:17 | Miharu 【春】
Popravdě je mi trochu trapné to sem dávat. Je to takové... nic moc. Taková podivná kapitola, nudná a hrozně předvídatelná... takhle asi začíná hodně amatérských povídek. Jsem ráda, že jsem se to rozhodla začít psát znovu, protože 1. kapitolu už mám napsanou a šlo to úplně samo X)
Takže se nezděste nad tou hrůzou no a konci máte kousek z přepsané kapitoly.

Kapitola 1. ver.1

Po třetí koleji prosvištěl rychlík a zanechal za sebou jen pyšně zvířený prach. Jakoby se vysmíval všem těm maloměšťanům, kteří zde žijí. Dával jim najevo, že tohle městečko nestojí za to, aby zde vůbec jen přibrzdil.

A jedeme odznova

20. listopadu 2010 v 16:45 | Miharu 【春】
Už ani nevím, jak dlouho jsem nechávala ten příběh uležet. Bohužel díky tomu se má cesta za e-knihou zdála jako nekonečná. Skončila jsem možná tak v půli první kapitoly a zasekla jsem se. A nejenom, že jsem se od toho místa nedokázala odpíchnout, ale ještě k tomu to bylo celkem nudný... A přitom první kapitola by měla být nejzajímavější (nebo aspoň její konec či začátek) protože rozhoduje o tom, jestli si čtenář zbytek knihy vůbec přečte.
Poslední dny jsem si přehrávala začátek děje, a tak jsem přemýšlela, jak to jen napíšu. A potom jsem si uvědomila, kde je asi chyba. V příbězích se vždy primárně zaměřuji na děj a ostatní věci k tomu přidávám. Jenže v knihách je t trochu jinak. Tam totiž hrají velkou roli hlavně pocity. A tak jsem se rozhodla, že začnu psát znova (jsem opravdu ráda, že jsem toho nenapsala moc...). Pohled vypravěče jsem vyměnila za pohled první osoby a za první kapitolu dopsala "Kapitola 1. ver 2". Ještě chvíli si verzi 1 ponechám pro sebe, ale pravděpodobně ji šupnu na blog jen tak pro zajímavost.

A hned jsem napsala dvě sránky! :)
Myslím, že teď už to půjde líp, no ale nikdy nevíte, že? X)
Ale mám z toho dobrý pocit. Takovou chuť ke psaní :> škoda, že mě už celkem bolí oči... hmmm...

První impuls

26. září 2010 v 20:41 | Miharu 【春】
Joooo... velký kecy, ale skutek utek. Tak by se dalo popsat období, kdy jsem nebojácně
prohlašovala, že tu knihu prostě napíšu! Jo, napíšu, ale trochu jinak než jsem si to původně představovala...
Už aji celkem kašlu na to, jestli mi ji vydají. Ale tak... bylo by to krásný že? ... Heheeee... No... ještě mě to úplně nepustilo :)
 
 

Reklama


© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru