U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Čaroděj z Agarty - Kapitoly

Čaroděj z Agarty - Kapitola 9

Středa v 21:11 | Haru 【春】

Kapitola 9: Dívka, která hledala svého patrona

Františka
Michal
Následovala jsem blátivé šlápoty dolů do přízemí. Trochu nejistě jsem se zastavila na posledním schodu, jelikož v chodbě stála Květa a někdo další, koho jsem také neznala. Všimla jsem si, že na jeho krku už visel smaragdový talisman a ze zaprášeného obličeje na mě překvapeně zíraly obrovské tmavě zelené oči. Ten krásný výrazný odstín musel patřit čaroději. O tom nebylo pochyb. To už ale Květa k němu upažila ruce a pomalým pohybem ho jako kdyby stáhla z onoho zaprášeného povlaku. Každičké zrníčko poslouchalo její tichý rozkaz.

Čaroděj z Agarty - Kapitola 8

8. června 2018 v 21:06 | Haru 【春】

Kapitola 8: Dívka, která všem zkazila zábavu

Františka

Učitelka Fíčková si z temné energie zhmotnila stoličku, posadila se na ni a okolo sebe vytvořila kruh snad deseti temných koulí. Studenti střední magické školy Sovíčkov se rozdělili do menších skupin a započali trénink ve vyrušení temné magie. A já stále mezi nimi; na sobě školní uniformu s oranžovou vázankou, v ruce půjčenou kovovou hůlku a mysl naprosto prázdnou. Chvíli jsem sledovala, jak se všichni pokouší předvést to, co před chvílí naprosto předpisově udělala Elena, ale bylo zřejmé, že ostatní čarodějové nejsou tak nadaní. Jedné dívce se například z hůlky plazily provazce světla na zem jako hadi, a pak se líně rozplývaly. Jiný chlapec se zase předváděl, vyčaroval světelného vlka, který se dravě zakousnul do své temně nachové kořisti, ale vypadalo to, jako kdyby žvýkal gumový balón, a také se po chvíli rozplynul.

Čaroděj z Agarty - Kapitola 7

7. května 2018 v 11:55 | Haru 【春】

Kapitola 7: Dívka, která se nechtěně stala čarodějkou


Františka
Michal
Dlouze jsem si zívla a posadila se na postel. Vydatná porce zapečených brambor k večeři ukonejšila mé prázdné břicho, které z toho veškerého stresu zapomnělo, že má vůbec hlad. Zběžně jsem prohlédla krátké rukávy a nohavice mého půjčeného pyžama, ale byla jsem ráda, že mám aspoň něco na spaní. Pokoj osvětlovala už jen Violina lampička a ukazovala na nočním stolku můj veškerý majetek, který se dnes odpoledne rozrostl o brýle s dřevěnými obroučkami. Chtěla jsem tak vzácný magický předmět odmítnout, ale čarodějka ohně mi jej horlivě vnutila s tím, že je to dárek na uvítanou. Když jsem si brýle nasadila, mohla jsem vidět do ještě hlubší sféry vnímání. Michal mi tvrdil, že se to občas hodí. Ale netušila jsem na co jiného - než na stínokouse - a zdráhala jsem se zeptat.
Vzala jsem brýle a vyhodila levou nohu na postel. Žilník tam pořád byl - křečovitě se držel lýtka a nejspíš si ještě myslel, že ho chci dostat pryč.

Čaroděj z Agarty - Kapitola 6

19. dubna 2018 v 16:52 | Haru 【春】

Kapitola 6: Dívka, do které se zamiloval stínokous


Františka

Každý schod pod našimi kroky zlehounka zapraskal. Chodba v patře tvořila okolo schodiště velké písmeno L a rychlým pohledem jsem spočítala čtyři dveře.
"Tady je koupena," ukázala Kaira na první z nich, "tady mám pokoj s Elenou já, vedle Květa a Viola a na konci spí Mao a Michal. My tě zatím ubytujeme tady," řekla a vešla do třetích dveří. Ostýchavě jsem ji následovala do pokoje Michalovy sestry. První dojem byl poměrně rozporuplný. V pravé půlce místnosti se nacházela výstavka snad úplně všeho; zeď posetá fotografiemi, komoda naproti posteli zaplácaná všelijakými předměty od keramických veverek, přes plyšové zajíce až po blyštivé exempláře vzácných kamenů a všechno sladěné do zelených a oranžových odstínů. Zato vlevo stálo jen to nejpotřebnější, což byla lampička na nočním stolku. Už jen chybělo, aby každá půlka závěsů u okna uprostřed těchto dvou světů byla jiná. Naštěstí byla kompromisně sladěná do béžové. Něco ale přece jen měly společné - obě části místnosti měly svou knihovničku, která praskala ve švech.

Čaroděj z Agarty - Kapitola 5

5. dubna 2018 v 10:28 | Haru 【春】

Kapitola 5: Dívka, na kterou se doslova lepily trable


Františka

"Jen pojď dál," pobídla mě dívka s dlouhými vlasy v culíku. "Mimochodem jmenuju se Kaira a tamhle je Elena," ukázala na svou kamarádku, která na mě jen mlčky kývla a dál se věnovala Michalovi. Než jsem si stihla nazout přezůvky, oba někam zmizeli, a tak mě zatím Kaira zavedla do kuchyně a nabídla mi čaj. Vypadalo to tam jako v domečku pro panenky. Na všem se daly najít nějaké drobné roztomilé detaily, jako třeba vyrytí broučci na dvířkách kuchyňské linky nebo mašličky na tapetových proužcích. S tímhle si někdo opravdu vyhrál.

Čaroděj z Agarty - Kapitola 4

1. dubna 2018 v 9:22 | Haru 【春】

Kapitola 4: Dívka, která poprvé stanula uvnitř zeměkoule


Františka
Michal

Když jsme vystupovali z vlaku, přehodila jsem si svůj kabát přes paži. Dubnový chlad se přeměnil na příjemný květen a Michal mi vysvětlil, že bych si měla pořídit něco lehčího na oblečení, jelikož se zde nestřídají roční období a teplota klesá nejméně k sedmi stupňům. Když jsem si uvědomila, kolik strastí s oblékáním tím pádem odpadá, přišlo mi, že jsem právě vstoupila do ráje.

Čaroděj z Agarty - Kapitola 3

27. března 2018 v 9:58 | Haru 【春】

Kapitola 3: Chlapec, který se vrátil domů


Michal
Michal

Šlo úplně krásně vidět, jak se jí v hlavě vše postupně skládá na správné místo. Nedokázal jsem se přestat usmívat, jelikož jsem neměl v jejím světě možnost někomu předvést své schopnosti a teď se mi ta šance konečně naskytla. Byla jako dítě. Začala si pohrávat s myšlenkou, že magie doopravdy existuje a její lačný pohled říkal, že chce vědět víc. Popravdě jsem netušil, že to půjde takhle snadno, ale nejspíš někde uvnitř sebe cítila, že je to možné. Přece jen z ní vyzařuje ta podivná síla, kterou stále nedokážu rozpoznat.

Čaroděj z Agarty - Kapitola 2

24. března 2018 v 11:34 | Haru 【春】

Kapitola 2: Chlapec, který vyčaroval mrtvou květinu


Františka

"Tak co říkáš? Riskneš to?" zeptal se záhadný Michal po chvíli. Jeho otázka byla naprosto logická, ale zároveň ve mně vyvolávala vlnu paniky. Jak se mám rozhodnou? Copak já vím? Ten kluk vypadá až moc vážně na to, aby žertoval. Třeba je profesionální manipulátor mysli a vynikající herec v jednom. To, co mi nabídnul, je bezpochyby jako vytržená pasáž z fantasy románu pro mládež, ale ještě absurdnější je fakt, že o té záhadné jízdě vlakem vůbec uvažuju!
Fajn, zkusím nad tím chvíli popřemýšlet. Takový výlet nebude jen na otočku. Otázkou je, jestli budu někomu scházet, když se na nějakou dobu vypařím z povrchu zemského. Žádné blízké přátele nemám, takže to by nebyl problém. Rodiče mě osobně postrádat nebudou, ale asi jim bude chybět můj plat - třeba si konečně uvědomí, že válením doma se peníze na nájem nevydělají. Ale co Mirek? Tomu jedinému na mně záleží - bude si určitě dělat starosti.
Nemám ale dost času na to, abych si to pořádně promyslela. Michal se najednou mlčky otočil a vstoupil do kolejiště.

Čaroděj z Agarty - Kapitola 1

22. března 2018 v 19:18 | Haru 【春】

Prolog

Zůstal jsem němě zírat. To, po čem celá Agarta už tolik let marně toužila, stálo nyní přímo přede mnou. Celé ty roky utrpení mohly s jediným slovem skončit a mé tělo se chvělo při pomyšlení, že bych byl konečně volný. Skoro jsem to už viděl; zlatavé brány říše elfů mě radostně vítaly snad v každém snu, ze kterého jsem se probudil. Nikdy jsem to nadpozemské místo neměl opouštět. Ale teď ležel klíč na dosah mé ruky a stačilo si o něj jen říct. Mohl jsem se vrátit. Mohl jsem znovu být součástí jejich nádherného světa. Jenže zvláštní pocit úzkosti svazoval mé hrdlo, takže když jsem otevřel pusu, nevyšel z ní žádný zvuk; skoro ani můj vlastní dech. Někde vzadu v mé mysli jsem totiž věděl, že když vyslovím ono přání nahlas, navždy ztratím to, co mi bylo drahé - co odčarovalo mé zkamenělé srdce.


Kapitola 1: Dívka, která potřebovala své dvojče


Františka

Onoho rána jsem zamávala bratrovi na rozloučenou jako vždy, když jsme mířili do práce. Zatímco jeho neposedné plavé chmýří mizelo v dáli, obrátila jsem svůj pohled zasněně k nebi. Kéž bychom spolu mohli trávit čas stejně tak, jako na základce, pomyslela jsem si. Mirek byl má spřízněná duše - mé dvojče - vyrůstali jsme bok po boku a nic nedávalo smysl, když u toho nebyl ten druhý. Jenže čas plynul nelítostně dál a říká se, že všechno hezké musí jednou skončit. Když se naše cesty na střední školu rozešly, uklidňovala jsem se tím, že odpoledne se znovu sejdeme doma a jeden druhému sdělíme i ty nejtitěrnější zážitky z našeho dne. Jenže i tohle období pominulo. Bratr se po maturitě odstěhoval a jediné, co nám teď zbylo, bylo osm minut. Každý den, když jsme vyrazili do zaměstnání, jsme se potkali u místní pekárny, koupili si snídani a tím započal odpočet. Osm minut - přesně tak dlouho trvala naše jediná společná chvíle, než on zamířil k autobusovému a já k vlakovému nádraží.
 
 

Reklama


© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru