U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody • Překlady •

Grayscale - Kapitoly

Kapitola 4: Následky

Včera v 7:00 | Haru 【春】
Ve třídě panoval typický pracovní šum. Druhý ročník psal písemku z dějepisu a všichni vypadali, jako by je kráva několikrát přehodila v tlamě a vyplivla ven. Hlavním důvodem bylo to, že rodiče jednoho ze spolužáků odjeli v neděli na pár dní pryč, a tak se hned ten večer konala velká oslava svobody.

Kapitola 3: A přece se točí

Úterý v 7:00 | Haru 【春】
"Amando! Amando, hledala jsem tě!" přiběhla dívka ke své kamarádce jen co ji uviděla vkročit na školní pozemky. Přišla trochu později, než u ní bylo zvykem.
"Co se děje tak brzo po ránu, Claire?" povzdechla si Amanda s povytaženým obočím. Ačkoli to pod vrstvou mejkapu nešlo vidět, měla náročný večer a moc toho nenaspala.
"V prvním ročníku je nový student," pokračovala horlivě, "a jejich zástupkyně Ruth má neštovice."
"Chceš, abych ho provedla po škole, že?" hádala. Byla předsedkyní školního parlamentu, a tak podobné věci házeli ostatní členové na ni. Jí to ale vůbec nevadilo. Pocit nenahraditelnosti a důležitosti si Amanda vychutnávala plnými doušky. I když dnes by možná byla vděčná za trochu klidu.
"Budeš zlato," oddechla si Claire. "Mimochodem, dívala ses včera na zprávy?"
"Ne, stalo se něco?" zeptala se a poupravila si přitom tašku na rameni. Než ale dostala svou odpověď, Claire najednou vyhrkla:
"Ah - tamhle je."

Kapitola 2: Propiska v rozkladu

Pondělí v 7:00 | Haru 【春】
Mladá žena přečetla nahlas vizitku, kterou právě dostala:
"Gamma Vision Company. John Smith."
Na jejím obličeji se objevil letmý úsměv.
"Kolik lidí s tímhle podezřelým jménem vůbec existuje, pane Smithsi?"
Muž se přestal dívat z okna a trochu si projel prsty bradku.
"Něco kolem čtyřiceti čtyř tisíc jenom ve státech, ale to není důležité. Mě by spíš zajímalo, jak jste se dozvěděla o naší společnosti?"

Kapitola 1: Neděle 8. dubna 2007

Neděle v 7:00 | Haru 【春】
Grayscale (Šeď) je příběh, který jsem psala v letech 2010 - 2012. Jelikož se jedná o jedno z mých největších děl, rozhodla jsem se ho opravit. Právě se chystáte číst tuto zrevidovanou verzi a každý den najdete na blogu nový díl. Pokud nechcete čekat, na mém Wattpadu jsou všechny opravené díly. Staré díly ponechám zde na blogu, ale nedoporučuji je číst, jelikož jsou plné chyb a nesrovnalostí. Pokud vás Grayscale zaujme, můžete si přečíst i Děti Věže, které s tímto příběhem také souvisí. Děkuji a přeji příjemné čtení. Jestli vás něco zaujalo, budu ráda za každou odezvu - Haru.


"Dnešní zpravodajství zahajujeme šokujícím objevem," rozezněl se ženský hlas dříve, než se obrazovka stačila rozsvítit. "Před několika hodinami zveřejnila speciální vědecká skupina převratné výsledky o výzkumu činnosti lidského mozku. Bohužel bližší informace o organizaci, která tento výzkum financuje, nejsou k dispozici. Doktor Grin, který má celý projekt na starosti, nám k tomu řekne více," řekla hlasatelka a otočila se za sebe, kde se na velké plazmové obrazovce objevil cenzurovaný obličej nějakého muže.
"Dobrý večer," pozdravil diváky. "Mám tu čest a povinnost obeznámit vás, občany Spojených Států Amerických, a všechny ostatní národnosti světa, o fenoménu, který byl dosud zesměšňován a považován jen za konspirační teorii. Z bezpečnostních důvodů nemohu sdělit místo našeho působiště, ale já a můj tým, jsme si naprosto jistí tímto tvrzením: Jsou mezi námi mimozemšťané."
 
 

Reklama


© 2008 - 2017 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru