U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Návody

Wattpad v e-čtečce a kontrola textu bez bolavých očí

22. srpna 2018 v 17:33 | Haru 【春】
Ačkoli se to mnohým z nás může zdát absurdní, dnešní maturanti se spíš chlubí počtem knih, které ošulili díky filmovým adaptacím než počtem děl, které skutečně přečetli. I když se učitelé snaží povinnou literaturu co nejvíce přizpůsobit moderní době, aby vyhovovala zhýčkaným nárokům generace Z, zájem o četbu se tím nezvýšil. Ale pak příšel Wattpad a vše se změnilo…

Dobrá, dobrá, trochu teď přeháním. Chtěla jsem jen nějaký zajímavý úvod. Ale pokusím se na něj malinko navázat, jelikož tenhle článek o Wattpadu z velké části bude.

Můj Wattpad profil: Misssend

Výhody a nevýhody publikování příběhů na serverech Blog, Wattpad a DeviantArt

21. srpna 2018 v 13:33 | Haru 【春】
Už hodně dlouhou dobu jsem přemýšlela, jak nejlépe bych na internetu mohla publikovat své příběhy. Donedávna jsem je přidávala pouze sem, ale pak jsem objevila Wattpad, který mi ukázal, že to jde i lépe. Pro všechny z vás, kteří nejste s Blogem.cz spokojení, nebo jen chcete, aby váš příběh vypadal hezky, připravila jsem tento článek založený na mých osobních zkušenostech. Tak jdeme na to ;)

Jak na FL Studio - Pro nováčky od amatéra

9. prosince 2011 v 21:43 | Miharu 【春】

Úvodem

Program FL Studio slouží k tvorbě vlastní hudby. Pracují s ním i profesionálové, a vám nic nebrání v tom, stát se jedním z nich. Osobně se skládáním hudby asi nikdy živit nebudu, takže nejsem nic víc, než věčný amatér. Základy prograu jsem už ale po těch hodinách rozčilování víceméně pochytila, takže pokud chcete stvořit něco, co ladí vašemu uchu, pomůžu vám, jak se s tím tlačítkovým monstrem vypořádat, protože začátky nebývají vždy snadné...

Vystřihujeme z papíru - Nyanko-sensei

19. listopadu 2011 v 16:54 | Miharu 【春】
Není to dlouho, co jsem si ke své skromné manga knihovničce přiobjednala další 3 kousky. Jedná se o sérii Natsume Yuujinchou (Natsume's Book of Friends), a protože ji strašně zbožňuju, řekla jsem si, že by nestálo za hřích koupit si ještě nějakou malou drobnůstku s Madarou (aneb Nyanko-sensei, aneb Ponta, aneb Buta-neko...) :D
Nejdřív jsem si vybrala pouzdro, ale potom mi do oka padl ten neuvěřitelně rozkošný a pomuchlování-hodný plyšák, a tak jsem začala koukat po cenách...


Jenže všechna radost mě přešla, když jsem zjistila, že by mě vyšel asi tak na 1200Kč >.>
Naštěstí jsem ale mezi těmi obrázky na Googlu zahlédla něco, a to něco vám teď ukážu...

Portrét - Oči

21. července 2011 v 15:04 | Miharu 【春】
Pořídila jsem si fantastickou knížku 'Naučte se kreslit lidské tělo'. Nemám ji ještě celou prošlou, ale už jsem podstoupila první krůčky k portrétování. Dnes vám představím kukadla ;)

Pokud si chcete nějaká procvičit, musíte si najít kvalitní obrázek. Chvíli se zamyslet, jak to celé provedete a potom už to prostě jenom zkusit.
První pokusy nemusí byt vždy zrovna dívatelné, ale nevzdávejte se xD
Hlavně si zvolte dobrou tužku a papír. Jako začátečníkovi vám postačí obyčejný z tiskárny. Existují i papíry se strukturou, ale na prvotní patlanice nebudou třeba.

První pokusy.
Když začínám cokoliv kreslit, mám tendenci všechno dělat hrozně jemňoučký. Když jsem trochu rozkreslená, tlačím někdy až moc xD

Abyste nakreslili dobré oko, musíte mít dobré oko i vy. Zatím je to jen kreslení podle předlohy, ale i tak musíte zachytit ty nejjemnější detaily.
Někomu může dělat problém, že předloha je barevná a vy to kreslíte pouze v šedých odstíech. Není proto nic jednoduššího, než si obrázek vyfotit mobilem (či foťákem) s černobílým filtrem.

U těchto příkladů jsem si našla špatné obrázky. Byly moc malé.
U dalších pokusů jsem objevila lepší předlohy.

Co dělat, když nepřicházejí nápady

7. července 2011 v 13:04 | Miharu 【春】
Jak už to tak bývá, když se člověk hodně snaží ze sebe něco dostat, nedáří se a nedaří. Chtěla jsem se o prázdninách trošku vylepšit v kreslení, páč příští rok budu chodit do ZUŠky, abych se naučila všecko potřebné pro školu, na kterou chci jít. Hm, předpokládám, že tam budu nejstarší, ale vypadám na patnáct, tak co - nikdo si ani nevšimne xD
A tak jsem se snažila vymyslet něco, co si nakreslím. Jenže kromě rukou, které něco drží, mě nic nenapadalo (asi udělám obraz a rozsekám je tam na padrť). A co dělat, když vaše hlava vůbec nespolupracuje?
  • vykašlat se na to a počkat, až se něco urodí
  • tahat ze sebe hovadiny
  • obšlehnout něčí práci (raději známých autorů než originální výtvory vašich kamarádů) xD
  • inspirovat se něčí prací (když se vám něco líbí, vždy se s tím pracuje lépe než s něčím, co vám nic neříká)
  • začít míchat barvy a dávat je různě na papír (když je dílo hotové, třeba vám to něco ivokuje, nebo objevíte barvu, s kterou byste chtěli nakreslit něco úžasného)
  • vzít si cokoliv do ruky a začít prostě kreslit
  • jiné způsoby, které už nevymyslím xD

Návod na Tempery

15. listopadu 2010 v 22:07 | Miharu 【春】
Tak tedy přicházím s novým návodem. Na chvíli zahodíme pastelky a konečně uchopíme do ruky štětec. A já začnu blábolit o tom, jak že to můžete s těmi temperami vlastně zápasit...

Teorie Barev

9. listopadu 2010 v 19:33 | Miharu 【春】
Všichni je používáme, všichni s nimi žijeme, ale pokud se trochu zajímáme o kreslení, měli bychom o barvách i něco vědět. A k tomu poslouží tenhle článek - takže s chutí do toho moji milí kreslíři ;)

Královna temnoty aneb Pár dalších rad a triků

9. srpna 2010 v 22:05 | Miharu 【春】
Dokončený obrázek z tohoto článku.

Návod na vybarvování obrázků

31. března 2010 v 19:50 | Miharu 【春】
Já a moje roztřepaná ruka jsme kdysi stvořili článek o tom, jaký centrofix je nejlepší na tvorbu lineartu (tady). Předpokládejme tedy, že už jste něco stvořili a já teď můžu navázat na předchozí článek.
Tentokrát vám prozradím několik tipů a triků na vybarvovaní za pomocí starých dobrých pastelek.

Základní lineart naleznete tady. Jestli si ho ale chcete vybarvit společně s tímto návodem, tak mi napište na mejl KSonca@seznam.cz a já vám pošlu originální obrovskou verzi na vytisknutí (doporučuju tisknout na tvrdší formát). Podmínkou je, že hotové dílo si vystavíte na blog a přidáte odkaz na Magic Web (reklama musí být xD). Jestli nemáte stránky, tak si to vystavte v pokojíčku nad postel X)

Obsah článku:
1. Dokončený lineart a do ruky nejsilnější zbraň - pastelka
2. Fešná sukně zjev se!
3. Korzet aneb Jak se zbláznit z minima záhybů
4. Zdravé a lesklé vlasy jako z reklamy v TV
5. Závěrečné úpravy aneb Honem zkazit co se dá

 
 

Reklama


© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru