U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Rozcestníky

Čaroděj z Agarty - Rozcestník

22. března 2018 v 19:09 | Haru 【春】

Anotace:
Existuje jedno místo, bájná země uvnitř naší planety, kde se slunce ukládá ke spánku vysoko na hořícím nebi. Svět, který stvořili elfové pro všechny živé bytosti, jež ztratily na povrchu své útočiště. Společenství, kde žijí lidé bok po boku s přírodou a dávno ztracenou magií.

Ačkoli Františka nikdy o podobném místě neslyšela, vždy věřila, že existuje něco víc, něco, co věda nemůže vysvětlit. Stejně tak jako její podivné prokletí, se kterým se musí neustále potýkat. Co když se ale za jejími schopnostmi skrývá něco víc? Přesně v to začala Fany doufat v okamžiku, kdy si ji záhadný cizinec spletl s někým, na koho v moderní společnosti rozhodně nelze narazit každý den - s čarodějkou.

Jedno setkání, jedna nabídka, jedno rozhodnutí a jeden polibek. Tak málo stačilo k tomu, aby zoufalá dívka konečně znovu pocítila naději. Odpovědi na otázky existovaly. Tam, v oné bájné zemi, kde se ukryla veškerá magie světa - v Agartě.

Nová verze

KapitolyWattpadDeviantArtGalerie
Stav:rozepsané
Počet dílů:/
Publikace:
březen 2018 - /
Literární žánr:
fantasy novela (ich-forma)
Klíčová slova:magie, dobrodružství, podzemí, nadpřirozené bytosti, elementy, láska

Stará verze

• Díly •
Stav:nedokončené
Počet dílů:20
Publikace:květen 2009 - prosinec 2011
Poznámka:Prosím, přečtěte si novou verzi, která je opravená a mnohem přehlednější - děkuji.

Ukázka:

Vedle mě najednou stála Elena a dívala se na mě, jako kdybych byla nějaké vzácné zvíře, které se v Agartě již tisíce let neukázalo. Nakonec ale odvrátila hlavu, sebejistě máchla paží a z kovové špičky propůjčené hůlky vyšlehlo oslnivé zlatavé světlo. Jakmile zasáhlo temnou kouli, začaly se do sebe motat, jako když do kávy nalejete smetanu. Vypadalo to, že se navzájem pojídají, jelikož se koule zmenšovala a za pár okamžiků po ní nebylo ani stopy.

Jediné, co ve vzduchu zůstalo, byly otázky. V té chvíli jsem si totiž byla jistá tím, že ačkoli ze mě uniforma čaroděje nedělala, mým tělem na malý okamžik prolétla magie jako nějaký splašený elektrický impulz.

U Kouzelné pavučiny - Rozcestník

21. ledna 2018 v 21:25 | Soňa K. / Haru

O blogu:

Tento blog je místem, kde jsem začala od roku 2008 zveřejňovat svá úplně první spisovatelská díla. Když si je zpětně čtu, divím se, že jsem kdy mohla něco takového napsat, ale zároveň nemám srdce na to, abych je smazala, protože bez nich bych nebyla tam, kde jsem teď.
Ráda kreslím ke svým příběhům obrázky a dříve jsem vyráběla i video upoutávky. Rozhodně se netajím tím, že mám ráda Japonsko, anime a mangu, ale při psaní se jejich kulturou neinspiruji. Nenajdete zde žádné fan fikce, pouze originální fantasy příběhy.
Dále se na blogu nachází různé články - především o kreslení, navrhování ale také nějaké návody.

Vítejte na blogu Magic Web, kde každý příběh je jako jemná pavučina, která vás bez povšimnutí polapí...

Děti Babylonu - Rozcestník

29. června 2017 v 14:35 | Haru 【春】

Anotace:
Babylon, brána bohů a místo, kde byla lidská pýcha konečně potrestána. Ale co kdyby se věci udály jinak? Co kdyby nedošlo ke zmatení jazyků a místo toho dal bůh lidstvu šanci na změnu a daroval by jim přesně to, po čem tak nenasytně prahli?

Frigie nikdy netoužil po slávě, moci nebo bohatství. Chtěl pouze, aby lidé konečně prozřeli a poznali, že cestou krutosti a bezpráví nelze dojít ke štěstí. Jenže život za hradbami města si pro něj připravil přesně takový scénář. Jeho zoufalé srdce jej zavede až na okraj babylonského zikkuratu, kde se rozhodně ukončit svůj nešťastný život. Jenže právě tehdy se konečně dozví, k jakému údělu byl zrozen a rozzlobený bůh Marduk mu za jeho nestoudný čin naloží na bedra úkol další. Mnohem větší. Jako prvnímu člověku daruje tajemný plamen bohů - moc, díky které povstane lid babylonský z prachu.

Děti Babylonu se odehrávají ve stejném univerzu jako příběh Šeď (Grayscale), který jsem dopsala v roce 2012 a přepsala v roce 2017. Obě díla se dají číst samostatně, nenavazují na sebe.


Stav:rozepsané
Počet kapitol:/
Literární žánr:historická fantasy novela (ich-forma)
Klíčová slova:víra, bohové, nadpřirozené schopnosti
Publikace:červenec 2017 - /
Odkazy:


Slovo od autora:
Příběh se odehrává ve starověkém Babylonu za vlády krále Chammurapiho (1792-1750 př. n. l.). Hlavním hrdinou je Frigie, se kterým objevujeme nové možnosti, které byly lidstvu nabídnuty.
Děti Babylonu jsem poprvé napsala v roce 2013 pod názvem Děti Věže, ale rozhodla jsem se příběh přepsat, jelikož jsem usoudila, že by šel zpracovat mnohem lépe. Děj nebude stejný jako v původní verzi, takže o nic nepřijdete, když si ji přečtete.


Ukázka:
Celé své dětství jsem měl hlavu plnou otázek, ale nikdo mi je nedokázal zodpovědět. Proč cítím z vody smrt a ostatní ne? Proč nedokážu zabít zvíře k večeři, když ostatní ano? Proč vidím nespravedlivost tam, kde druzí oslavují všemohoucnost bohů? Nikdo, ani mí rodiče nebo bratři nedokázali vymyslet odpověď, která by mě ukonejšila. Otec mi říkával, že jsem moc hodný, a že bych měl zatvrdit svou mysl i tělo, jinak budu nešťastný. Ale já vždy cítil, že ta chyba není ve mně a chtěl jsem, aby ostatní také prozřeli. Jestli náš svět takto fungoval odjakživa, jestli je zapotřebí tolik krutosti a zoufání, abychom v něm přežili, tak je to špatně. Kdybych měl na starost tak důležitou věc, jako je stvoření světa, dal bych si víc záležet.


Povídky - Rozcestník

10. června 2017 v 9:50 | Haru 【春】

Sbírka fantasy příběhů odehrávající se převážně ve 20. a 21. století.

Odraz

Literární žánr:povídka (ich-forma)
Klíčová slova:humor, zaslepenost
Publikace:červen 2017
Délka:2 500 slov
Číst:

Synopse:
Emil je obyčejný knihovník s neobyčejnou představivostí. Ale všechno má své meze. Když k němu jednoho rána promluví ze zrcadla jeho vlastní odraz, začne si konečně uvědomovat, že v jeho životě není něco úplně v pořádku.

Šibeniční nevěsta

Literární žánr:povídka (er-forma)
Klíčová slova:prokleté sídlo, osud, reinkarnace
Publikace:prosinec 2011
Korektura:leden 2017
Délka:3 700 slov
Číst:

Synopse:
Percy a jeho snoubenka Elaine zabloudí a nocleh naleznou až v jednom osamoceném domě uprostřed lesů. Možná by ale udělali lépe, kdyby zůstali venku. Každičký předmět v domě jakoby měl svou vlastní duši. A majitelka sídla duše doslová sbíra.
Obstojí mladý pár před nástrahami z minulého života?

Ellin ilustrovaný svět

Literární žánr:povídka (ich-forma)
Klíčová slova:humor, dospívání, láska
Publikace:leden 2018
Délka:2 300 slov
Číst:

Synopse:
Když začaly prázdniny, zpozorovaly jsme na ní první změny. Přibrala. Prý se to stává. Ale zatímco se tuk různě po jejím těle umoudřil a přestal po nějaké době s růstem, v určité partii to tak vůbec nevypadalo. Když začala devítka, z jejích skromných béček nahnaných pušapkou byly překypující déčka pokoušející základní pudy opačného pohlaví.

Oči

Literární žánr:historická fantasy novela (ich-forma)
Klíčová slova:noční můry, kočky
Publikace:září 2009
Korektura:ne
Délka:800 slov
Číst:

Synopse:
Noční můry nejsou nic pěkného. A ty, které se vracejí, už vůbec ne.
Sbírka fantasy příběhů odehrávajících se v jiných světech.

Děti věže

Literární žánr:povídka (er-forma)
Klíčová slova:reinkarnace, bohové, nadpřirozené schopnosti
Publikace:prosinec 2013
Korektura:ne
Délka:7 200 slov
Číst:

Synopse:
K uším babylonského krále Chammurappiho se dostala zvěst o muži, který svede i nemožné. Říká se o něm, že je dítětem Věže a že jeho moc pramení snad i od samotných bohů.

Původní příběh Dětí Babylonu.

Sběratelé Slov - Rozcestník

14. srpna 2011 v 21:19 | Miharu 【春】

Viktorie je mladá dívka, která se jako první za posledních 200 let rozhodla stát zlou čarodějnici. Za dobrovodu víly Tai Bin Luny a mlčenlivého stvořeníčka jménem Kampe, skládají ve světě lidí zkoušku. Aby prokazali své vědomosti v praxi, plní lidem za pomocí kouzel jejich přání. Za své služby ale nesmí žádat nic víc než poděkování, jenže právě tohle je věc, která jim dopomůže k úspěšnému složení zkoušky...

Šeď / Grayscale - Rozcestník

15. února 2010 v 19:50 | Haru 【春】


Synopse:
Svět upadá do zdánlivého chaosu po televizní zprávě, která odhalila existenci mimozemské rasy na Zemi. Zdánlivého proto, jelikož je celá situace zveličována médii. V malém městečku Yerington ve státě Nevada se život obyvatel nijak zásadně nezměnil, ačkoli žije ve městě hned několik Šedých. Vypadají jak lidé, chovají se jak lidé a jsou to lidé. Dokonce i jejich původním domovem je planeta Země. Jenže něco je přece jen jinak. Jedna zásadní událost v historii rozdělila svět na dvě části - na dimenzi, kterou známe a na místo, kde je světovou velmocí království Babylonské a lidé ovládají parapsychické schopnosti.
Jak se Babyloňané vyrovnávají s příchodem ze svého utopického světa do dimenze bez schopností a bez spojení s božstvy? Vydrží jejich nově nabytá přátelství a lásky po odhalení? Jak se sem vůbec dostali a proč nemohou zpátky domů?


Nová verze

KapitolyWattpadePub
Stav:Dokončené
Počet dílů:55
Revize:
červenec 2017 - únor 2018
Literární žánr:
Sci-fi román (er-forma)
Klíčová slova:sci-fi, jiné civilizace, školní prostředí, nadpřirozené schopnosti, dospívání, USA, láska, přátelství

Stará verze

• Díly •
Stav:Dokončené
Počet dílů:80
Publikace:březen 2010 - duben 2012
Poznámka:Prosím, přečtěte si novou verzi, která je opravená a mnohem přehlednější - děkuji.

Galerie:
Informace k příběhu navíc:
Ostatní:


Celá rubrika s informacemi o příběhu


Ukázka:
"Lže."
"Já to věděla!" zvýšila Amanda hlas a z uliček knihovny se vylinulo varovné: "Ššššt!"
"Uklidni se," smál se Timothy nad její přehnanou reakcí. "A tohle tě jako trápilo celý den?"
"Příšerně," podepřela si hlavu. "Nemohla jsem se na nic soustředit. Bavila jsem se s ní normálně, ale prostě jsem měla pocit, že mi neřekla pravdu. Když jsem tě tu zahlídla, napadlo mě, že bys mohl udržet tajemství. Nikoho tu ještě pořádně neznáš, takže nehrozí, že jí to půjdeš hned vyklopit. Nebo snad ano?" zeptala se nejistě. Timothy začal pobaveně vrtět hlavou:
"Do dívčích záležitostí se opravdu plést nehodlám. Ale zajímalo by mě, jak tuhle situaci hodláš řešit."
"No, to právě nevím," lehla si už hlavou na stůl, jak byla bezradná. "Trochu mě štve, že mi lhala, ale asi k tomu má důvod. Třeba si myslí, že mě tím vystraší."
"A vystraší?" zajímalo ho vzápětí.
Amanda pokrčila rameny. "Já vážně nevím. Co si myslíš o celé té věci s mimozemšťany ty? Co kdybys nějakého potkal?"
"Nejspíš bych chtěl, aby mi ukázal, co všechno umí," zasmál se.
"Mmm…" zamyslela se, "taky bych to asi chtěla vidět na vlastní oči. Pořád tomu totiž nějak nemůžu uvěřit."
Timothy chvíli sledoval, jak Amy bezradně kolébá hlavou po stole. Co by asi dělala, kdyby zjistila, že jeden Šedý sedí přímo naproti ní? Utekla by? Začala se ho na vše vyptávat? V jejím podání by to mohla být úžasná podívaná. Z ticha je vyrušil až neznámý hlas:
"Timothy, jdeš domů?"
Amanda se narovnala jak pravítko. Přejela pohledem po dívce, kterou znala ze školní chodby. Prvačka nejspíš. Kate si ji prohlédla stejně, ale neodpustila si zamračený výraz. Jedna z nejotravnějších holek na škole se nalepila na jejího učitele - vůbec se jí to nelíbilo. Dokonce i Timothy vycítil ono vzniklé napětí, ale snažil se do ničeho příliš nešťouchat.
"Myslel jsem," začal, "že půjdeš dnes domů zase s kamarádkami."
"To ne, včera jsem jim všechno vysvětlila, a nevadí jim, když budu občas chodit s tebou. Přece jenom bydlíme ve stejném domě," usmála se a položila ruku na jeho rameno, aby Amandě jasně naznačila, že tenhle kluk je její. Pak už se na ni ani nepodívala a odvezla si Timothyho s sebou.
"Však si ho nech," odfrkla si Amanda po chvíli a konečně otevřela knížky, které si přinesla. Všechny obsahovaly alespoň nějakou zmínku o starověkém Babylonu a její zvídavá mysl začala horlivě ukládat všechny důležité informace.

Hlavní rozcestník Magic Webu

27. ledna 2010 v 21:00 | Haru 【春】

O blogu:

Tento blog je místem, kde jsem začala od roku 2008 zveřejňovat svá úplně první spisovatelská díla. Když si je zpětně čtu, divím se, že jsem kdy mohla něco takového napsat, ale zároveň nemám srdce na to, abych je smazala, protože bez nich bych nebyla tam, kde jsem teď.
Ráda kreslím ke svým příběhům obrázky a dříve jsem vyráběla i video upoutávky. Rozhodně se netajím tím, že mám ráda Japonsko, anime a mangu, ale při psaní se jejich kulturou neinspiruji. Nenajdete zde žádné fan fikce, pouze originální fantasy příběhy.

Dále zde najdete různé články - především o kreslení, navrhování a také nějaké překlady nebo návody.


Vítejte na blogu Magic Web, kde každý příběh je jako jemná pavičina, která vás bez povšimnutí polapí...

Vysvětlivky:

 • Ich-forma - příběh je vyprávěn z pohledu první osoby jednotného čísla
 • Er-forma - z pohledu vypravěče
 • Román - složitý děj, spousta postav a dílů
 • Novela - jednoduchý děj, méně postav a dílů
 • Povídka - jednoduchý děj, pár postav

• Příběhy na díly •


Publikace: červenec 2017 - /
 • Děti Babylonu
Stav: Rozepsané
Počet dílů: /
Literární žánr: Historická fantasy novela (ich-forma)

Klíčová slova:
víra, bohové, nadpřirozené schopnosti
Odkazy:

Synopse:
Frigie nikdy netoužil po slávě, moci nebo bohatství. Chtěl pouze, aby lidé konečně prozřeli a poznali, že cestou krustosti a bezpráví nelze dojít ke štěstí. Jenže život si pro něj připravil přesně takový scénář. Jeho zoufalé srdce jej zavede až na okraj babylonského zikkuratu, kde se rozhodne skoncovat se svým životem. Jenže bohové měli s jeho existencí již od počátku své vlastní plány...


Publikace: květen 2012 - září 2014
 • Chanson
Stav: Ukončené z důvodu změny prvotního konceptu
Počet dílů: 20
Literární žánr: Historický román (ich-forma)

Klíčová slova:
vnitřní svět hlavního hrdiny, spiritismus, mafie, 2. světová válka, pomsta, prokletí, deník
Odkazy:

Synopse:
Bingo Tachly o sobě vždy tvrdil, že jediná zajímavá věc na něm, je práve jeho jméno. Jenže opak je pravdou, a důkazem je jeho deník, který začal psát v domění, že si jej někdo někdy přečte, a pochopí jeho trápení. Vypráví nám o svém dětství, o tragediích, které ovlivnily jeho život, ale především o lidech, jako například Antonie. O dívce, kterou viní ze všeho špatného, co ho jen kdy v životě potkalo. V její přítomnosti není nic normální. Žije si ve svém vlastním světě, ale především je to dcera maiánského bose, ke kterému Bingo chová jen hněv... Svázaný v okovech podsvětí se snaží najít způsob, jak ublížit těm, kteří ublížili jemu. Kolik lidí ještě musí zemřít za líbezného zpěvu prokleté Chanson? Jakmile zmáčkneš její spoušť, už není cesty zpět...

_____________________________________________

Publikace: březen 2010 - duben 2012
 • Grayscale (Šeď)
Stav: Dokončené
Počet dílů: 80
Literární žánr: Fantasy román (er-forma)

Klíčová slova:
nadpřirozené schopnosti, jiné civilizace, školní prostředí, spousta postav
Odkazy:

Synopse:
Svět upadá do zdánlivého chaosu po televizní zprávě, která odhalila existenci mimozemské rasy na Zemi. Zdánlivého proto, jelikož je celá situace zveličována médii. V malém městečku Yerington ve státě Nevada se život obyvatel nijak zásadně nezměnil, ačkoli žije ve městě hned několik Šedých. Vypadají jak lidé, chovají se jak lidé a jsou to lidé. Dokonce i jejich původním domovem je planeta Země. Jenže něco je přece jen jinak. Jedna zásadní událost v historii rozdělila svět na dvě části - na dimenzi, kterou známe a na místo, kde je světovou velmocí království Babylonské a lidé ovládají parapsychické schopnosti.
Jak se Babyloňané vyrovnávají s příchodem ze svého utopického světa do dimenze bez schopností a bez spojení s božstvy? Vydrží jejich nově nabytá přátelství a lásky po odhalení? Jak se sem vůbec dostali a proč nemohou zpátky domů?

_____________________________________________

Publikace: červenec 2009 - srpen 2010
 • Malice
Stav: Dokončené
Počet dílů: 20
Literární žánr: Novela (er-forma)

Klíčová slova:
černá magie, zakázaná láska
Odkazy:

Synopse:
Když Malice podepisovala onu smlouvu, nemohla tušit, k čemu všemu se vlastně zavazuje. Vypadalo to jako výborný začátek pro normální život, jenže právě jeho polovina jí nepozorovaně proklouzla mezi prsty. Kolik času ještě zbývá než její svíčka dohoří?

_____________________________________________

Publikace: říjen 2008 - listopad 2009
 • Cesta Ticha
Stav: Dokončené
Počet dílů: 49
Literární žánr: Fantasy román (er-forma)

Klíčová slova:
magie, nadpřirozené bytosti, poslední čaroděj
Odkazy:

Synopse:
Rovnováha mezi magií a lidmi se bortí. Čarodějové již neexistují a po večerech se městy plíží nebezpečné Stíny. Nadpřirozené bytosti pomalu vymírají a pravá kouzla již nedokáže ovládat nikdo... Až na němého chlapce, který svou sílu již několik let skrývá.
Jak se Ilo postaví ke svému důležitému údělu? Dokáže přemoci svůj vlastní strach nebo zahyne stejně zbytečně, jako ostatní čarodějové před ním?

_____________________________________________

Publikace: prosinec 2009 - květen 2011
 • Cesta Ticha 2: Hledání zázemí
Stav: Ukončené z důvodu změny prvotního konceptu
Počet kapitol: 21
Literární žánr: Fantasy román (er-forma)
Možno číst i samostatně. Více ►

Klíčová slova:
magie, nadpřirozené bytosti, náboženský konflikt
Odkazy:

Synopse:
Skončila Velká válka mezi lidmi a Stíny a ve středozemí nastává klid. Bohužel v severních zemích atmosféra znovu houstne. Hlavním důvodem válek je náboženství a s ním spojená nenávist mezi lidmi.
Frencis pracuje pro svou zemi jako špion a lovec lidí. Slepě jde za úspěchem a vůbec mu nevadí, že je jen loutkou, kterou ovládají jiní. Ale co se stane, když mu cestu skříží tajemný Alexandr a němý chlapec Oskar? Zjistí, že svět není tak jednoduchý, jaký byl ještě před jejich setkáním...

_____________________________________________

Publikace: květen 2009 - /
 • Píseň Života
Stav: Rozepsané
Počet dílů: /
Literární žánr: Romantický román (ich-forma)

Klíčová slova:
magie, prokletí, jednostraná láska
Odkazy:

Synopse:
Františka je všemi už od malička odstrčená na druhou kolej. Kdyby jednoho dne zmizela, nikdo by si toho ani nevšumnul...
A jedno dne se tak stalo. Po jednom z výstavních dnů plném smůly, potkává cizince s uhrančivýma očima. Neví proč, ale jakoby nad ní měl tajemný Michal zvláštní moc, která ji k němu přitahuje. Nedbá vůbec na nic a s cizincem odjíždí neznámo kam. A kde jejich cesta končí? Úplně na jiném místě - až za hranicemi našeho světa...

_____________________________________________

Publikace: červenec 2008 - únor 2009
 • Guardian Angel
Stav: Dokončené
Počet dílů: 20
Literární žánr: Novela (ich forma)

Klíčová slova:
ztráta paměti, nadpřirozeno, humor
Odkazy:

Synopse:
Daniel je obyčejný 24 letý kluk. Jednoho dne ale narazí autem do stromu, a po vážném zranění hlavy, úplně všechno zapomene. Celý jeho život je nyní zamáčknutý pod jednou velkou boulí, a po jeho boku stojí z neznámých důvodů vyzáblý strážný anděl.
Vrátí se Dan ke svému starému životu anebo ho Michal zavede úplně jiným směrem?

_____________________________________________

Publikace: září 2008 - březen 2009
 • Keep On 1
Stav: Dokončené
Počet dílů: 44
Literární žánr: Román (er-forma)

Klíčová slova:
magie, démoni, zakázaná láska

Poznámka:
Postavy mají japonská jména
Odkazy:

Synopse:
Začalo to úplně normálně. Do města se přistěhovala nová dívka a začala chodit na místní školu. Jenže je na ní něco zvláštního. Něco, čeho si všimla jen Tomoko... Vydejte se do příběhu ve kterém jde o velké tajemství. Co Usagi tají a jak jí může Tomoko pomoci? Co se skrývá za hranicemi lidského vnímaní a za hranicemi našeho světa?

_____________________________________________


Publikace: duben 2009 - září 2009
 • Keep On 2: Upside Down
Stav: Dokončené
Počet dílů: 23

Klíčová slova:
magie, démoni, změna v minulosti a její dopad

 • Keep On 2: Sound Wave
Stav:Dokončené
Počet dílů: 15

Klíčová slova:
magie, démoni, hudba

Literární žánr: Román (er-forma)
Odkazy:

Synopse Upside Down:
Uběhl rok od doby, kdy zemřela Wuram Ribfei Ha. Moc věcí se nezměnilo a čas plynul líně dál. Jednoho rána se ale vše obrátilo naruby. A od toho dne už nic nebylo tak, jako předtím...
Tomoko se vydává se svým dvojčetem na cestu, aby zjistila, proč se vše změnilo tak, jakoby nikdy neobdržela Světlo Zítřka. Její přátelé ji vůbec nepoznávají a ze zoufalství se chytá každičkého stébla, které ji jen rozdírá kůži do krve.
Dokáže najít původ toho všeho, a vrátí se někdy na místo, kam patří?

Synopse Sound Wave:
Do města přijíždí slavný zpěvák jehož písničky ochromí srdce každé dívky. A aby toho nebylo dost, hned ve vedlejší třídě je nový sympatický spolužák. Jaká je mezi nimi spojitost a jak moc ovlivní život Tomoko?

_____________________________________________

Publikace: říjen 2009 - únor 2010
 • Keep On 3: Pure Darkness
Stav: Dokončené
Počet dílů: 20
Literární žánr: Román (er-forma)

Klíčová slova:
magie, démoni, šílenství
Odkazy:

Synopse:
Den, kdy se Tomoko konečně stala Strážkyní duší, měl být tím nejšťastnějším v jejím životě. Jenže z neznámých důvodů nedokáže na svém novém údělu najít ani jednu jedinou dobrou vlastnost. Její zájmy ji začínají nudit a s kamarádkami si už nemá skoro co říct. Do poslední chvíle nikdo nic netuší, jenže při jedné misi Tomoko potká dívku jménem Satu. A ta jí konečně řekne, co se skrývá hluboko pod povrchem...

• Komiksy •

Publikace: březen 2009 - červen 2009
 • Tři do páru aneb Výprava za Světlem
Synopse:
Příběh ze světa, kde rovnováhu musí udržovat dva vyvolení...
Stav: Dokončené

Počet dílů: 5

Žánr:
fantasy, komedie

Odkazy:
Díly

_____________________________________________

Publikace: srpen 2011 - /
 • Sběratelé slov
Synopse:
Každá mladá čarodějka má ve světě lidí za úkol plnit přání, aby složila zkoušku z dospělosti. V doprovodu víly ve výcviku a podivného stvoření Kampe, se Viktorie vydává na cestu. Jejím cílem je složit zkoušky z černé magie... a bude první po několika set letech...
Stav: Pozastaveno

Počet dílů: 1

Žánr:
fantasy, komedie

Odkazy:

_____________________________________________

Publikace: únor 2013 - /
 • Elita
Synopse:
Dvojčata Filip a Jana jsou pořádní uličníci. Vymýšlejí neplechy a trápí kdekoho. Například Pavla, který si nechá všchno líbit, nebo Veroniku, která striktně dodržuje každičké pravidlo. A nakonec je tu Důša... kapitola sama o sobě...
Stav: Pozastaveno

Počet dílů:
3

Žánr:
komedie, školní prostředí

Odkazy:

• Povídky •


• Překlady •

 • Hold Up Down - CZ titulky
Stav: Dokončené
Rok vydání: 2005
Země původu: Japonsko

Žánr: komedie

Odkazy:

Synopse:
Je Štědrý den a dvojice bankovních lupičů si chce udělat krásné a bohaté svátky. Jenže jejich únikový plán selže a oba zůstanou trčet ve svých převlecích Santy Clause. Ze zoufalství oberou bezdomovce o jeho vydělané drobné, aby mohli zamknout ukradené bankovky do úschovné schránky a vypařit se, dokud se vše neuklidní. Jenže okradený se nehodlá vzdát tak snadno, až nakonec skončí klíček od schránky právě v jeho ruce… A poté i v žaludku…
Hlavní hrdinové jsou členové boybandu V6. Inohara Yoshihiko a Miyake Ken v rolích bankovních lupičů. Okada Junichi jako bezdomovec. Nagano Hiroshi a Sakamoto Masayuki aneb "Hodnej a zlej polda" kde si oba mění navzájem role, kdykoliv Hiroshi sedne za volant. A nakonec Morita Go jako kněz, který se chystá ukončit svůj zpackaný život skokem z mostu. Jenže do cesty mu doslova připlave samotný Ježíš.

_____________________________________________

 • 700 Days of Battle: Us vs. the Police - CZ titulky
CZ název: 700 dní válčení: My versus policie
Stav: Dokončené
Rok vydání: 2008
Země původu: Japonsko

Žánr: komedie, delikventi

Odkazy:
Download (Akihabara)


Synopse (citováno z Akihabary):
Ocitáme se v devětasedmdesátém. Partička výrostků vedená Rychlíkem (Mamačari) si neustále střílí z místního policisty, aby se mu pomstili za to, co provedl jejich kamarádovi Saidžoovi. A když zjistí, že strážník má krásnou a atraktivní manželku, jejich žertíky se ještě o to zhorší...

_____________________________________________

 • Ome umasou da na - CZ titulky
CZ název: To je Bašta!
Stav: Dokončené
Rok vydání: 2010
Země původu: Japonsko

Žánr: komedie, děti

Odkazy:
Download (Akihabara)


Synopse (citováno z Akihabary):
Srďa by mohl být docela normální mládě tyranosaura. Drobné pracky, protáhlé tělo a zubatá tlamička, prostě masožravec se vším všudy. Jenže… to by se nesměl vylíhnout v hnízdě maiasaury! Ta ho odmala krmila bobulemi, ale když Srďa zjistil, co je vlastně zač, raději od své adoptivní rodiny utekl ze strachu, aby je nesežral. Jako samostatnému masožravému lovci se mu daří skvěle. Tedy do doby, než náhodou narazí na čerstvě vylíhlé mládě ankylosaura, které ho začne považovat za svého tátu. Jak se s tím chudák T-rex vyrovná?

_____________________________________________

 • Baccano! 1. svazek (překlad novel do CZ)
Stav: Pozastaveno
Přeloženo kapitol: 2/6

Žánr: mafie, alchymie, nesmrtelní

Odkazy:

Synopse:
Baccano je krátký román (light novel) od japonského spisovatele Ryogo Narity s ilustracemi Katsumi Enami. Každý svazek ze série se zpočátku zdá být jako úplně samostatný, ale postupem času se mezi nimi objeví jisté spojení, a vše do sebe začne zapadat. Příběh se bude stále více a více zamotávat a odhalí tajemství, která se stala i před dvěma stovkami let.

Keep On 3 - Rozcestník

26. září 2009 v 10:46 | Miharu 【春】
keep on 3

Pure Darkness (čirá temnota)
Den, kdy se Tomoko konečně stala Strážkyní duší, měl být tím nejšťastnějším v jejím životě. Jenže z neznámých důvodů nedokáže na svém novém údělu najít ani jednu jedinou dobrou vlastnost. Její zájmy ji začínají nudit a s kamarádkami si už nemá skoro co říct. Do poslední chvíle nikdo nic netuší, jenže při jedné misi Tomoko potká dívku jménem Satu. A ta jí konečně řekne, co se skrývá hluboko pod povrchem...
Upoutávka:Stav: Dokončené
Počet dílů: 20
Literární žánr: Román (er-forma)
Témata:
magie, démoni, šílenství
Informace k příběhu:

Ostatní:

Slovo od autora:
Vše, co bych chtěla k třetí řadě říct, je napsáno v závěrečném článku. Má mnohem temnější atmosféru než předešlé série, ale to je jen samozřejmé, protože děj musel náležitě vyvrcholit.
Na celém Keep On jde asi nejlépe vidět, jak jsem se postupně ve psaní zlepšovala. Je to prostě takový tréninkový příběh.
S některými postavami se neloučilo zrovna dobře, ale i tak jsem na závěrečné díly pyšná, protože mě osobně se hodně líbí. Jestli tedy dočtete Keep On až do konce, tak bych vám měla pogratulovat, protože budete mít za sebou 102 dílů!
Ale i tak nejsem s celkovým výsledkem moc spokojená. I rozhodla jsem se, že Keep On přepíšu (1.kapitola, 2.kapitola, 3.kapitola) Ale zjistila jsem, že to nemá cenu, takže si můžete přečíst jen pár dílů, a udělat si akorát představu, jak by příběh mohl vypadat...


Ukázka:
"Kdo mě volá?"
Tomoko se otočila a zůstala strnule stát.
Konečně ji vidí. Dívku jménem Satu… Její pleť měla nezdravě bílou barvu. Byla oblečená ve vybledlých fialových šatech, ale ty na ní spíš jen vlály. Byla jako kostra obalená kůží. Její šedé oči tak vypadaly nepřirozeně velké. A vlasy byly sestříhané do nějakého šíleného účesu. Nebo snad ne? Jeden pramínek ji zasahoval do obličeje a očividně jí vadil. Pevně ho chytla do ruky a… vytrhla. Tomoko se při tom pohledu dělalo zle. Teď dívce po obličeji tekla krev, ale tohle jí už jaksi… nevadilo.
"Přišla sis pro odpověď, že?" zeptala se Satu svým vysušeným hlasem.
"Nazvala jsi mě sestrou - co jsi tím myslela?" zeptala se okamžitě Tomoko. Najednou jí ale Satu zmizela z očí a než se stihla vůbec nadechnout, povalila ji na zem.
"Jak se jmenuješ?" zeptala se dívka z minimální blízkosti.
"Tomoko," odpověděla zaraženě.
"Takže Tomoko… Ač to tak nevypadá, jsem doopravdy člověk. Ale ne jen tak obyčejný." přimhouřila oči. "Mé srdce je poskvrněné temnotou. Stejně tak, jako to tvé…"
"Vůbec nechápu, o čem to mluvíš." zamračila se.
Satu se na druhou stranu zase pousmála. "Brzo to poznáš..."

Malice - Rozcestník

31. července 2009 v 13:53 | Haru 【春】

Synopse:
Když Malice podepisovala onu smlouvu, nemohla tušit, k čemu všemu se vlastně zavazuje. Vypadalo to jako výborný začátek pro normální život, jenže právě jeho polovina jí nepozorovaně proklouzla mezi prsty. Kolik času ještě zbývá než její svíčka dohoří? A je možné najít na místě plném strachu i nějaký kousek štěstí?

Upoutávka:


Stav:dokončené
Počet kapitol:20 (24 200 slov)
Literární žánr:fantasy novela (er-forma)
Klíčová slova:černá magie, zakázaná láska
Publikace:červenec 2009 - srpen 2010
Korektura:červenec 2017
Odkazy:

Slovo od autora:
Tenhle příběh vznikl v mojí hlavě ze dne na den. Tehdy mě opravdu políbila můza. Nejdřív jsem se bála, že nedokážu všechny ty hluboké pocity mezi hlavními protagonisty správně vyjádřit a napsat, ale když si ty pasáže čtu po nějaké době znova, v hrudi se mi něco sevře a to mi dává pocit, že se mi povedlo to, co jsem chtěla zdělit i vám čtenářům.
Drama je po fantasy můj nejoblíbenější žánr. Jsem ráda, že se mi podařilo zplodit něco, na co můžu být opravdu pyšná. Jestli to opravdu stojí za to, tak to už musíte posoudit podle sebe.

Ukázka:
Všechno se jí začalo zase vybavovat a její tělo se jako na povel rozklepalo ještě více. Najednou jí ale na ramenou usedla teplá a velká deka. Pevně si ji přitáhla k sobě a zabořila do ní nos.
Edvin se mezitím vydal k jejich pokojům, ale Malice zůstala stát, jakoby jí obyčejná deka dávala vše, co právě potřebuje. Ale i přes to jí stále něco chybělo…
Mladík se ale musel pro děvečku vrátit a chytit ji kolem ramen, aby se konečně odlepila z místa. Oba se rozešli zároveň, jakoby každý dokázal předpovědět budoucí kroky toho druhého. A přitom to tak vůbec nebylo. Ani Malice nebo snad Edvin vůbec netušili, na co ten druhý myslí. Mohli se pouze domnívat, ale jejich záměrem nebylo ani v nejmenším znát toho druhého. Občas spolu sice prohodí pár slov, ale v podstatě jsou to jen dva velmi odlišní cizinci. Ani o přátelství tu nemůže být vůbec řeč. Tak co tedy? Co je to za příjemný hřejivý pocit, kterého se tak těžce vzdává?
"Malice, už jsme tady," promluvil Edvin a ona si konečně všimla, že stojí před otevřenými dveřmi od svého pokoje. Ruka z jejích ramen zmizela a s ní i všechno, co za posledních pár sekund prožila. Všechno, čeho se dnes večer nehodlala vzdát...

Keep On 2 - Rozcestník dílů

4. července 2009 v 20:47

Upside Down

1. díl

2. díl

3. díl

4. díl

5. díl

6. díl

7. díl

8. díl

9. díl

10. díl

11. díl

12. díl

13. díl

14. díl

15. díl

16. díl

17. díl

18. díl

19. díl

20. díl

21. díl

22. díl

23. dílSound Wave

24. díl

25. díl

26. díl

27. díl

28. díl

29. díl

30. díl

31. díl

32. díl

33. díl

34. díl

35. díl

36. díl

37. díl

38. díl


Zpět na rozcestník

Cesta Ticha - Rozcestník dílů

4. července 2009 v 20:46

Prolog


Svazek První

Kapitola 1.

Kapitola 2.

Kapitola 3.

Kapitola 4.

Kapitola 5.

Kapitola 6.

Kapitola 7.


Svazek Druhý

Kapitola 8.

Kapitola 9.

Kapitola 10.

Kapitola 11.

Kapitola 12.

Kapitola 13.

Kapitola 14.

Stáhnout


Svazek Třetí

Kapitola 15.

Kapitola 16.

Kapitola 17.

Kapitola 18.

Kapitola 19.

Kapitola 20.

Kapitola 21.Svazek Čtvrtý

Kapitola 22.

Kapitola 23.

Kapitola 24.

Kapitola 25.

Kapitola 26.

Kapitola 27.

Kapitola 28.Svazek Pátý

Kapitola 29.

Kapitola 30.

Kapitola 31.

Kapitola 32.

Kapitola 33.

Kapitola 34.

Kapitola 35.

Svazek Šestý

Kapitola 36.

Kapitola 37.

Kapitola 38.

Kapitola 39.

Kapitola 40.

Kapitola 41.

Kapitola 42.

Svazek Sedmý

Kapitola 43.

Kapitola 44.

Kapitola 45.

Kapitola 46.

Kapitola 47.

Kapitola 48.

Kapitola 49.Epilog


Zpět na rozcestník

Keep On 1 - Rozcestník dílů

4. července 2009 v 20:46

1. díl

2. díl

3. díl

4. díl

5. díl

6. díl

7. díl

8. díl

9. díl

10. díl

11. díl

12. díl

13. díl

14. díl

15. díl

16. díl

17. díl

18. díl

19. díl

20. díl

21. díl

22. díl

23. díl

24. díl

25. díl

26. díl

27. díl

28. díl

29. díl

30. díl

31. díl

32. díl

33. díl

34. díl

35. díl

36. díl

37. díl

38. díl

39. díl

40. díl

41. díl

42. díl

43. díl

44. dílZpět na rozcestník

Keep On 2 - Rozcestník

4. července 2009 v 20:37 | Miharu 【春】
upside_sound

Část 1. - Upside Down (vzhůru nohama)
Uběhl rok od doby, kdy zemřela Wuram Ribfei Ha. Moc věcí se nezměnilo a čas plynul líně dál. Jednoho rána se ale vše obrátilo naruby. A od toho dne už nic nebylo tak, jako předtím...
Tomoko se vydává se svým dvojčetem na cestu, aby zjistila, proč se vše změnilo tak, jakoby nikdy neobdržela Světlo Zítřka. Její přátelé ji vůbec nepoznávají a ze zoufalství se chytá každičkého stébla, které ji jen rozdírá kůži do krve.
Dokáže najít původ toho všeho, a vrátí se někdy na místo, kam patří?

Část 2. - Sound Wave (zvuková vlna)
Do města přijíždí slavný zpěvák jehož písničky ochromí srdce každé dívky. A aby toho nebylo dost, hned ve vedlejší třídě je nový sympatický spolužák. Jaká je mezi nimi spojitost a jak moc ovlivní život Tomoko?

Upoutávka (Upside Down):Stav: Dokončené
Počet dílů: 38
Literární žánr: Román (er-forma)
Témata:
magie, démoni, hudba
Ostatní:


Slovo od Autora:
První polovina 2. řady Keep On navazuje na konec 1. řady, bez níž nic nepochopíte. Sound Wave ale pokračuje vpřed a pokud chcete vědět proč, dozvíte se to jen jediným způsobem - čtením. Ale vše, co se zde stane bude mít ovšem dopad i do budoucna (3. řada).

Jestli bych to měla nějak zhodnotit, tak mě nesmírně bavilo luštit záhadu ohledně změněné reality - jít bod po bodu až k úplnému cíli a původu toho všeho. Možná je to trošku složitější, ale pokud při čtení vnímáte i význam a přemýšlíte u toho, tak vše pochopíte.
Sound Wave mám zase ráda proto, že přibyly nové postavy s nimiž se vždy dobře pracuje a oživí celý příběh.


Ukázka:
Tomoko se mezitím snaží bolestivě zvednout z trávy. Koutkem oka zahlédla své zraněné kopie a na čele se jí objevily vzteklé vrásky.
"Dneska chcípneš znova Sfil Samel Di Asden!"
Démonka se na ni okamžitě otočila. Už tolik let neslyšela celé své jméno a ani ho už nikdy nikdo slyšet neměl. Korlejmi mezitím brilantně vyřídil obě kopie a znovu se uchopil za bolavou paži. Otočil se k Tomoko a ona na chvíli zahlédla jeho rudých očí zvláštní lesk. Že by slzy?
Najednou se ale něco stalo. Všichni ucítili zvláštní proud energie. Byla to tak temná síla, že mnohokrát převyšovala démonské měřítko.
Uprostřed ulice se začal točit malý černý vír. Obloha jakoby v tu chvíli potemněla. Slunce stále svítilo, ale jeho paprsky se přes všechnu tu temnou auru dostávaly jen stěží.
Vír se rozrostl a vzápětí také ustal. Na jeho místě teď někdo stál.
"Sfil Samel Di Asden," řekla osoba zahalená v černém plášti. "Dnes, ve jménu Nakiry, Zabíječky démonů, konečně zemřeš."

Píseň Života - Rozcestník

4. července 2009 v 20:18 | Miharu 【春】

Františka je všemi už od malička odstrčená na druhou kolej. Kdyby náhle zmizela, nikdo by si toho ani nevšumnul. A jednoho dne se tak opravdu stalo. Po jednom z výstavních dnů plném smůly, potkává cizince s uhrančivýma očima. Neví proč, ale jako by nad ní měl tajemný Michal zvláštní moc, která ji k němu přitahuje. Nedbá vůbec na nic a s cizincem odjíždí neznámo kam. A kde jejich cesta končí? Úplně na jiném místě - až za hranicemi našeho světa.
Místo, kde platí jiná pravidla, domov čarodějů, auristů, démonů a vyšších bytostí, které mají na starost řád v našich světech. Fany má konečně pocit, že někam patří. Jiný svět ji neustále něčím fascinuje a v Michalovi vidí způsob, jak objevit ztracený smysl života. Jenže nic není tak růžové, jak se může na první pohled zdát.

Podaří se jim nakonec najít to, po čem oba touží, nebo se budou muset svých cílů vzdát? A dokáže někdy Michal opětovat city Františky, když ho lidé už tolikrát zklamali?

Stav:rozepsané - příprava na korekturu
Počet kapitol:/
Literární žánr:romantická novela (ich-forma)
Klíčová slova:magie, prokletí, jednostraná láska
Publikace:květen 2009 - /
Korektura:ne
Odkazy:


Můj anděl strážný - Rozcestník

21. dubna 2009 v 19:06 | Haru 【春】

Synopse:
Daniel je obyčejný 24 letý kluk. Jednoho dne ale narazí autem do stromu, a po vážném zranění hlavy, úplně všechno zapomene. Celý jeho život je nyní zamáčknutý pod jednou velkou boulí, a po jeho boku stojí z neznámých důvodů vyzáblý strážný anděl.
Vrátí se Dan ke svému starému životu anebo ho Michal zavede úplně jiným směrem?

Upoutávka:


Stav:dokončené
Počet kapitol:20 (17 500 slov)
Literární žánr:novela (ich forma)
Klíčová slova:ztráta paměti, nadpřirozeno, humor
Publikace:červenec 2008 - únor 2009
Korektura:červenec 2017
Odkazy:

Ostatní:

Ukázka:
Když odešla, sednul si Michal za mnou na postel.
"Ukaž ještě jednou tu fotku s dortem." poprosil mě.
"Myslíš tuhle?" otevřel jsem album a ukázal jsem na ni.
Michal se na ni zadíval. Dokonce si sundal brýle.
"Hele, vidíš s těma brejlema líp?"
"Vlastně vidím úplně stejně. S nimi i bez nich."
"Tak proč je nosíš?"
"Já ani nevím. Už jsem si na ně zvykl. No ovšemže! Podívej se sem."
"Já tam nic nevidím. Je tam jenom bílej flek."
"Ty vole podívej se líp."
Povytáhl jsem obočí. "Tohle jsem od tebe ještě neslyšel."
"To víš… časem pár slovíček pochytíš. Jestli mám být přesný, tak za to, že mluvím jak dlaždič, můžeš ty."
"Já?"
"Jo. To bylo pořád samý vole sem, vole tam. Občas jsem si připadal jak v kravíně. Nechme toho. Podívej se znovu, co ti ten obrys připomíná?"
"No… vypadá to jako… velkej… bílej flek."
"Ty vypadáš jako velkej bílej flek. Šmarja... ty to nevidíš? Zkus zapojit to, čemu se říká mozek. Hele, fakt by mě zajímalo, po kom tu blbost máš. Nedívej se na mě, dívej se na tu fotku. Bože… ty to fakt nechápeš?"
"Ne."
Úplně šlo vidět, jak to právě vzdal...
 
 

Reklama© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru