U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Šeď/Grayscale - Kapitoly (staré)

Grayscale - Díl 80.

14. dubna 2012 v 7:00 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Pondělí 9. července 2007


Pozítří…

Středa 11. července 2007 - Je čas

"Za chvíli je přiveze taxík," informoval John Timothyho a dál tiše sledoval, jak něco sepisuje. Už druhý den s nikým nemluvil, nikam nevycházel a rušil méně důležité schůzky. Nikdo nechápal, co to vlastně dělá, proč to dělá a jaký to bude mít nakonec výsledek.
"Dobře," odpověděl mu a ani se neobtěžoval zvednout oči od papírů, co měl před sebou. Rychle něco napsal na počítači a znovu se ponořil do nějakých spisů.

Grayscale - Díl 79.

13. dubna 2012 v 7:00 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Pondělí 2. července 2007


Pondělí 2. července 2007 - Duše samotářova

"Jdu to zkontrolovat ven," nabídl se Simon a konečně se mu podařilo Renée uzemnit v jednom z aut. Se zaujetím ho sledovala, jak jeho tělo postupně mizí, až vyšel ven úplně. Najednou se za ní začali sbíhat skoro všichni přítomní. Konečně zaznamenala shon a otočila se dozadu. Jako první uviděla Timův zakrvácený obličej, ale ještě horší pohled byl na Dustinovu nohu provrtanou nějakou tyčí. Naskočila jí husí kůže a žaludek se jí obrátil vzhůru nohama. Přestala vnímat svět okolo sebe a raději se snažila myslet na nějaké příjemnější věci. Až se vrátí domů, vše bude zase v pořádku. Přesvědčí Simona, aby uvěřil jejím citům, a potom už jí nebude nic chybět. Bude šťastná - v to doufala a o tom také tajně snila. Jenže z jejích krásných představ ji vytrhl křik a kovový zvuk.

Grayscale - Díl 78.

12. dubna 2012 v 7:00 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Pondělí 2. července 2007


Pondělí 2. července 2007 - Duše bláznova

"Simone! Mluv se mnou!" zvolala zoufale Renée. Její vysoké ego nebylo nikde k nalezení a ona jen směšně klopýtala za dlouhými kroky svého přítele.
"Není o čem mluvit," pokračoval dál chodbou a postupně svítil baterkou na štítky dveří.
"Proč jsi zmizel a ani mi nedal vědět?"
"Musel jsem," odpověděl jednoduše, ale to Renée nestačilo. Rozeběhla se a popadlo ho za mikinu.
"Já myslela, že spolu chodíme!"
"Já myslel, že si ze mě děláš srandu - tak jsem si z tebe dělal srandu taky. Jako popravdě," zasmál se, "jak by ses mohla zabouchnout do někoho, jako já? Okusilas skoro celý fotbalový družstvo - je snad jasný, že ti nebudu věřit." pokrčil rameny a vešel do jedné z kanceláří. Zamířil ke stolu a posvítil na lampu. Když sáhnul dovnitř, vytáhl nějakou malinkatou věcičku.
"Pojď domů k tatínkovi," pousmál se a strčil ji do sáčku k ostatním.

Grayscale - Díl 77.

11. dubna 2012 v 7:00 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Pondělí 2. července 2007


Pondělí 2. července 2007 - Přátelé

Timothy se pomalu postavil. "Musím jít nahoru - vy zůstanete tady."
"Počkej, můžu jít s tebou," nabídnul se vzápětí Dustin. "On má taky přesilu, proč ji nemůžeš mít ty?"
"Přesně tak," přiběhla k nim i Kate. Z vnitřní kapsy od své bundy něco vytáhla - byla to dlouhá fialová stuha. "Nenecháme tě v tom. Budeme tě krýt." podívala se na Dickyho, a ten souhlasně přikývnul. Jenže Timothy zůstal zticha. Všechno, co se kolem něj dělo, jakoby se odehrávalo v jiné dimenzi. Bylo to nepřesné a nesrozumitelné jako cizí jazyk. Po chvíli se rozešel ke dveřím, které jako jediné viděl ostře. Vnímal jen svůj vlastní dech, a to, co mu přišlo do cesty, odstrkával stranou.
"Timothy, zastav se. Poslouchej!" zadržela jej Amy svou paží, ale ani tahle překážka nebyla dost silná, ačkoli jako jedné jí odpověděl:
"Musím jít." a dál pokračoval svou kolébavou chůzí vpřed. Když za ním zaklaply dveře, svět za nimi jakoby přestal existovat. Začal po schodech neúnavně stoupat vzhůru. Jako když kráčíte na Babylonskou věž a napětím se vám svírá hrdlo. Na úplném vrcholu totiž čeká nový osud. Nejdříve se ale musíte rozloučit s tím starým.

Grayscale - Díl 76.

10. dubna 2012 v 7:00 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Pondělí 2. července 2007


Pondělí 2. července 2007 - Můj jediný cíl

"Timothy!" bušil Dicky na zavřené dveře. Několikrát s nimi zuřivě zalomcoval, když se konečně dobrovolně otevřely.
"Co se děje?" protřel si Tim oči a ještě více zalez to stinného pokoje, jelikož mu světlo na chodbě nedělalo zrovna dobře.
"Probuď se! Tucker je tady!" otevřel dveře víc a vytáhl ho nekompromisně na chodbu.
"Jak to myslíš?" zastínil si oči. "Kde je?"
"Venku!" vykřikl, ale jakoby byl jeho zoufalý hlas nějaký spouštěč, ve stejnou chvíli vypnula v celé budově elektřina.
"Stuartův táta leží u nás v pokoji," pokračoval. "Dostal uspávací šipku - běžel jsem hned za tebou! Vůbec nechápu, proč to udělal? Co chce? Je tu moje sestra, Time!" nahmatal jeho rameno a stisknul jej. "Jak ji mám ochránit? Bez pana Solise jsme…" zarazil se. Najednou si to uvědomil. "Jsme v pasti," dokončil svou myšlenku. "Musíme… musíme všechny… Najdeme je, svoláme na jedno místo, a ty je přeneseš do bezpečí! Nemůžou tady zůstat!"
Jenže Timothy mu neodpovídal. Jakoby stále ještě spal, nebo nad něčím hodně přemýšlel. Dicky ale usoudil, že se z toho zase chce vyvléknout - tak jako zatím vždy; jako zbabělec.

Grayscale - Díl 75.

9. dubna 2012 v 7:00 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Neděle 1. července 2007


Pondělí 2. července 2007 - Stačí jen pár nešťastných náhod

Začátek týdne v budovách Gamma Vision Company většinou nejde od ostatních dnů rozeznat. Každé ráno přijdou nějací lidé, kteří občas vylezou ze svých kanceláří nebo od svých stolů, a volně si jdou zařídit to, co právě potřebují. Různí úředníci v košilích a kravatách, kteří byli obeznámeni s tím, že nic není nemožné, a celosvětové odhalení Šedých pro ně nebylo ničím novým. Povídali si na chodbách, vyřizovali telefony, chodili na předem domluvené schůzky, popíjeli kávu a občas se nad něčím zasmáli. Obyčejný den.

Grayscale - Díl 74.

15. února 2012 v 17:49 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Neděle 10. června 2007


Neděle 10. června 2007 - Odloučení

"Bene, kde je ten borůvkovej jogurt?" zvýšila Amanda hlas. Byla napůl zabořená v ledničce, kde bohužel našla jen jeden jahodový. Byl sice bratrův, ale protože ho podezřívala z konzumace toho jejího, rozdělala si na oplátku zase jeho. Provokativně za ním přišla do obýváku a chvíli s ním sledovala televizi.
"Odkdy sleduješ zprávy? Nejsi na to ještě moc malej?" ušklíbla se. "Začaly ti prázdniny, jestli o tom ještě nevíš."
"Neotravuj. Žiješ v úplně jiným světě, jako já." odpálkoval ji a Amandě v té chvíli málem zaskočilo.
"Už chápu, proč není televize vhodná pro děti. Co chytrýho se od tebe ještě dozvím?"
"Můžeš zmlknout?" otočil se na ni naštvaně, jenže když si všimnul, co právě jí, skočil po ní nečekaně jako šelma. Amy jen elegantně uhnula a vítězně se usmála.
"Christopher prohlašoval, že zná správce Věže,"

Grayscale - Díl 73.

29. ledna 2012 v 11:25 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Sobota 9. června 2007


Sobota 9. června 2007 - Lidé ze stínů vychází na světlo: Trippleteakey

"Je mi líto, Timothy, ale nemáš na výběr." zvedl Herb hlavu od počítače. "Musíš se přemístit."
Tim nasucho polknul. "Opravdu neexistuje jiná cesta? Nevím, jestli teleportaci zvládnu…"
"Musíš. Doteď jsi to uměl bez problémů, ne? Nikdo po tobě nestřílí - určitě to zase dáš." zadíval se na obrazovku, kde mu právě přicházeli instrukce. Chtěl ještě dodat "Zatím nikdo nestřílí," ale to by naprosto podkopalo to, o co se tady snaží.
"Zítra se setkáš s naším šéfem, ale ještě dnes musíme tobě a Lucasovi najít nějaké bezpečné místo," jeho prsty se rozjeli po klávesnici, ale Tim ho zadržel.
"Můžu se přemístit jen na místo, které znám. Stačí fotka, ale musím to prostě vidět."
"Fotka? Žádná fotka toho místa neexistuje - to by jinak nebylo bezpečné, nemyslíš?" založil si ruce na hrudi. "Tady nemůžeš zůstat."

Grayscale - Díl 72.

16. ledna 2012 v 20:54 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Sobota 9. června 2007


Sobota 9. června 2007 - Hořím

Lucas přišel do obývacího pokoje. Půjčenou berli od Tima položil na zem a mlčky se posadil vedle Johna, který sledoval televizi vyvalený na pohovce.
"Jak se cítíš?" zeptal se po chvíli.
"Jde to," odpověděl Luke a na chvíli ho zaujal nějaký pořad o rybaření.
"Zkoušel jsi to někdy?" zeptal se John.
"Myslíš jako chytat ryby? Kdysi ano. A ty?"
"Hm - já je vždycky jenom jedl, ale teď se nudím tak, že bych to klidně i zkusil." povzdechl si. Už tu byl něco přes týden, ale zatím se žádných výsledků nedočkal. Tedy kromě toho, že se Lucas konečně probudil. Je stále ještě celý dotlučený a vyčerpaný, ale ty nejhorší rány jej na životě už naštěstí neohrožují. Bohužel není možné ho dál léčit, jelikož by to jeho organismus nemusel zvládnout. Tedy to aspoň říkala Dawn.

Grayscale - Díl 71.

2. ledna 2012 v 11:16 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Sobota 2. června 2007


O týden později…
Sobota 9. června 2007 - Pryč s obyčejným životem

"Tati, už mám ročenku!" přiběhla Gwen k rodičům a podala jim těžkou bichli.
"A už ses dívala, jestli tam někde jsi?" zajímal se Raedford Fox a přičichl si k náhodným stránkám. "Ta vůně barvy je znamenitá, ale mohli nám vytisknout černobílou verzi - byla by levnější." zažertoval a ačkoli se Foxovi zasmáli, ostatní posluchači se na ně jen divně zadívali. A měli důvod, protože bylo přece divné, když dcera je Šedá a rodiče ne. Adopci nechtěli připustit, jelikož na sebe byli podobní, tudíž alespoň jeden ze starých Foxů musí být taky mimozemšťan. A to ještě nezmiňovali Stuartovic famílii. Jane, taková slušná dáma na úrovni, a má za manžela Šedého a ještě k tomu neúspěšného a do lihu naloženého úředníčka. Jejich syn je taky pěkné kvítko, ale když selhala výchova - pochopitelně z otcovy strany - není se čemu divit.
Drby se mezi dospělými opravdu šířily jako lavina. Stačil jediný pohled, a pomluva byla na světě. A kdo by odolal takovým zajímavým informacím, no ne? Brzy i jejich děti budou součástí tohoto zkaženého dospělého života…

Grayscale - Díl 70.

29. prosince 2011 v 11:05 | Nakano 【春】 San
V minulém díle: Sobota 2. června 2007


Sobota 2. června 2007 - Na hraně

Světla na jevišti zhasla. Kapela odešla do zákulisí občerstvit se a diváci mezitím úplně ztichli. Byla to předzvěst katastrofy, až z toho někoho mrazilo. Čirá nesnášenlivost a zákeřnost. Najednou se rozsvítil bílý reflektor a odhalil jednoho kluka sedícího na stoličce. Většina ho znala od té doby, co si ho vychutnala Renée, někteří se ale o drby nezajímali, někdo se zase vyptával už z pricipu. I teď zašumělo několik hlasů.

Grayscale - Díl 69.

18. prosince 2011 v 14:26 | Nakano 【春】 San
••• Prosím, kdo si toho ještě nevšiml, předchozí díl je přepsaný ;) •••


V minulém díle: Čtvrtek 31. května 2007


Sobota 2. června 2007 - Spiknutí

"Ty vole… jsou vážně dobří," povzdechl si Rodney. Nakukovali společně s Elroyem na jeviště, kde hrála kapela The Jammed Strings. Zvládali snad úplně všechno. Od jazzu až po rock, přes punk a předělávky popu.
"Proč začínám mít pocit, že když tam vylezeme, ukamenují nás?" napadlo Roda a otřásl se. Potom se podíval za sebe na pouzdro své nové kytary a zhrozil se ještě víc.
"Já myslím, že to bude pohoda," pokrčil Be-T. rameny a dál pokyvoval hlavou do rytmu písně.
"Hele, neviděl jsi Amandu? Potřebuju jí sdělit své obavy…"
"Před chvilkou hledala Tima - chce ho totiž navlíct do hadrů, který mu přinesla. Hrajou si někde po škole na honěnou."
"Uh… Fajn a Gwen?"
"Ta tady ještě není."
"No a co Stuart?"
"Naposledy jsem ho zahlídl u jednoho stolu… aaa… tak tam už taky není." usmál se.
Rodney si zničeně zakryl obličej dlaněmi. "Do háje… já chci domů…"
"Hele a proč netančíš, když můžeš?" podivil se. "Copak, tvoje holka 'ještě spolu nespíme' tady není? Kdo to vůbec je?"
"Ty skrčku malej zvědavej…" zašklebil se na něj, ale po chvíli si povzdechl. "Zase to šlo do kelu… Bože, proč?! Kde je spravedlnost?" zaúpěl, protože všechno mu připadalo jako zlý sen.

Grayscale - Díl 68.

12. prosince 2011 v 15:47 | Nakano 【春】 San
••• POZOR! Nová přepsaná verze. Stará už chytá prach ve skladišti. Omlouvám se za to, že to musíte číst znovu... •••V minulém díle: Čtvrtek 31. května 2007


Čtvrtek 31. května 2007 - Vrahové a jejich lásky

Timothy ležel v posteli a přemýšlel nad tím, co John říkal. A také si zkusil znovu vybavit to, co viděl, protože ho to nedokázalo udržet v klidu. Jakoby to měl znovu přímo před sebou…

Grayscale - Díl 67.

27. listopadu 2011 v 11:55 | Miharu 【春】
V minulém díle: Středa 30. května 2007


Čtvrtek 31. května 2007 - Hluboká rána

Každý člověk má v sobě zakódovaného něco z jeho předchozího života. Může to být láska k nějaké činnosti, záliba v určité barvě, vůni, může dokonce zjistit, že má vztah k věcem, které ho těší nebo naopak z neznámých důvodů děsí. Někoho zajímá, odkud všechny tyto věci pochází a snaží se hledat odpovědi; někdo na minulý život nemusí věřit vůbec. Pokud ale na chvíli připustí, že existuje, možná by jej i napadlo, že je vlastně dobře, když si jej nepamatujeme.

Grayscale - Díl 66.

18. října 2011 v 21:49 | Miharu 【春】
V minulém díle: Úterý 29. května 2007


Úterý 29. května 2007 - Kulka

Kate za sebou opatrně zavřela dveře a položila hrnky na pracovní stůl.
"Nechápu, jak ti může chutnat kafe, Loren."
"A mě by zase nepřelezl přes krk zelený čaj bez cukru." napodobila její zašklíbený výraz. "Radši mi vysvětli, jak mám vyřešit tuhle rovnici," poklepala na sešit. Kate se opřela o stůl a akorát zavrtěla hlavou.
"To je jednoduchý, musíš to umocnit."
"A to se dělá jak?"
"To je jednoduchý," vzala si tužku," musíš to vynásobit, takhle. Tohle se ti zkrátí a je to."
Loren se na ni vyděšeně zadívala. "Mě to moc jednoduchý nepřijde."
"Je to primitivní - existují horší věci." mávla nad tím rukou. "Mimochodem, dneska jsem viděla tvýho bratra."
 
 

Reklama© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru