U Kouzelné pavučiny
• Příběhy • Články • Návody •

Šeď - Kapitoly

Poděkování

28. února 2018 v 17:01 | Haru 【春】
Tak a je to tady, moji drazí - Šeď se dopotácela do cíle. Byl to dlouhý běh, který započal v březnu 2009, kdy jsem měla sladkých patnáct, toužila po velké a vášnivé lásce (především to druhé), ale trávila veškerý svůj volný čas po škole psaním a kreslením. Příběh doběhl svou trať v dubnu 2012 a začalo dlouhé období mé neaktivity. V srpnu 2017 ale přišel nápad zaběhnout si ten závod znovu a přibližně po šesti měsících jsme zvládli nemožné. Hodiny a hodiny opravování, dopisování, lepení plot holes a dalšího dopisování vyústily v román o délce 95 900 slov. Občas jsem myslela, že je trasa nekonečná a neměla jsem chuť pokračovat dál, ale hnal mě vnitřní motor spisovatele, který to prostě musel dotáhnout do konce. A tak jsme tady.

Kapitola 55: Zázraky

28. února 2018 v 17:00 | Haru 【春】
Timothymu trhalo srdce, když viděl, jak se Stuartovy nohy drolí na prach. Doktoři na ten podivný úkaz nechápavě zírali, jelikož chlapcovo oblečení bylo naprosto netknuté, ale když zahlédli na zápěstí jeho otce červený náramek, raději se na nic neptali. Okamžitě Stuarta převezli na sál, a když Jonovi oznámili, že musí obě nohy amputovat na kolenem, propukl v nekontrolovatelný pláč. Bezmoc, kterou v té chvíli cítil, se nedala popsat slovy.
Timothy by nejraději zůstal celou dobu s ním a byl mu oporou, ale nemohl. Čas zatmění se neúprosně blížil a zbývalo ještě několik věcí, které potřeboval zařídit.

Kapitola 54: Trest bohů

28. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
"Děje se tam něco?" zeptal se otráveně muž, který už nějakou dobu převaloval na jazyku mentolové bonbony. Jmenoval se Sean Dobbers a kromě toho, že se svým parťákem hlídali ze nedaleké střechy pobočku Šedých, byl to i muž, který postřelil Lucase a Timothyho. On sám ale nevěděl, do kterého z nich to bylo. Podle krve na zemi se strefil a informace jako taková mu stačila.

Kapitola 53: Laskavost

27. února 2018 v 17:00 | Haru 【春】
Byl čas. Přesně, jak Christopher slíbil, zazvonil ve 3:50 v noci u hlavního vchodu. Lin Rinko seběhl ke dveřím a pustil Tuckera i s jeho doprovodem dovnitř. Po jeho pravé straně kráčela vysoká postava Simona a po levé o poznání menší Stuart Solis.

Kapitola 52: Oběti

27. února 2018 v 10:49 | Haru 【春】
Ponuré zašedlé stěny vedly Timothyho hlouběji a hlouběji do lasvegaské věznice. Strážník v uniformě mu na kartu otevřel dveře a poodstoupil, aby mohl projet do prosklené místnosti. Vězeň v zářivě oranžovém oděvu již čekal za stolem. Vypadal bledě, ale možná to bylo jen tou barvou.

Kapitola 51: Zloděj času

12. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
Byl už večer, když se Dustin vrátil domů. Potřeboval chvíli soukromí, aby si utřídil myšlenky a udělal si ve všem jasno bez zbytečného křičení. Závěr, ke kterému došel, byl chladně logický a vůbec se mu nelíbil. Když vešel do kuchyně, aby si dal něco na večeři, našel u dřezu s nádobím Abbybail, jak popotahuje. Přišel k ní a zeptal se:
"V pořádku? Mám ti pomoct?"

Kapitola 50: Plán

11. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
Byl to jen okamžik. Kate stále ještě nechápala, jak to bylo vůbec možné, ale věděla, co cítila. Stejnou energii, jakou si Timothy propůjčil, když léčil v jejich domě agenta Gamma Vision. Jenže tentokrát se na vesmírný zdroj z naprosto nepochopitelných důvodů připojil Christopher Tucker a jeho role zajatce se okamžitě obrátila. S nepopsatelnou silou přemohl vězení, ve kterém se ho Dawn snažila udržet a než stihla Kate vůbec zakročit, byli oba pryč.

Kapitola 49: Zoufalý čin

10. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
"Farhill je prý příšernej," stěžovala si Loren hned, jakmile vyšly s Kate ze třídy. První den školy měly konečně za sebou a zakončily jej hodinou matematiky. "Teď se ještě tváří jako hodnej dědeček," pokračovala Loren, "ale pak na konci pololetí se mění v zákeřnýho dědka a libuje si v tom, když do testů napaří ty nejtěžší příklady. Už teď se mi z toho dělá nevolno."

Kapitola 48: Poslední kapka

9. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
Mobilní telefon začal s řinčením popojíždět po nočním stolku. Gwen se rozespale otočila a naučeným pohybem vypnula nastavený budík. Chvíli ještě ležela se zavřenýma očima, ale nakonec víčka od sebe odlepila a zadívala se na obrazovku mobilu. Bylo pátého září a jelikož byl včera svátek práce, začínala tradičně i škola. Popravdě se jí ještě nikdy nestalo, že by se tam netěšila. I když byla občas terčem posměchu a lidé se jí záměrně vyhýbali, vždy tam měla Stuarta a poté i Amandu. Jenže její nejlepší kamarád byl teď kdovíkde, ať už z vlastní vůle nebo proti, a ona to musela před Amandou tajit a předstírat, že je Stuart v pořádku a trénuje na akademii, kam se pochopitelně dostal.

Kapitola 47: Touha

8. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
"Ano, mám dostatečnou kvalifikaci," řekl Timothy do telefonu a podepřel si unaveně hlavu. "Je to vyzkoušené v Babylonu, pane guvernére… Když budou mít možnost pracovat s tím, co umí - tedy s kinezemi… Ne, nemusíte se bát, že je budou bezdůvodně používat… To ano, ale kdybyste si přečetl tu brožurku pořádně… Ovšem, ale… Dobře. Kdyby vám něco nedávalo smysl, budu na telefonu," rozloučil se a ukončil hovor. Mobil odložil na stále se rozrůstající stohy papírů, které ukrajovaly pracovní prostor z jeho stolu a položil hlavu na poslední prázdné místo, které tam měl.

Kapitola 46: Síla lásky

7. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
"Jsme bezdůvodně utlačováni! Chovají se k nám jako ke zrůdám a nechtějí, aby naše děti chodily do stejných škol, jako ty jejich! Co jim na tohle řekneme?"

Kapitola 45: Šedý

6. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
U každého člověka narozeném v Babylonii se dříve či později projeví jeho schopnosti. V období mezi dvanáctým a patnáctým rokem života se poprvé objeví a mezi dvacátým a třicátým rokem dokončují svůj vývin a ustalují se. Než se ale tak stane, je nutné tento dar trénovat a pečovat o něj, aby v dospělosti spolehlivě sloužil.

Kapitola 44: Ztracený syn

5. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
Blížil se čas oběda a Dustinův žaludek dal o své potřebě jíst hlasitý signál. Vracel se zrovna z letního rychlokurzu karate, který s trenérem o prázdninách provozovali. Minulý rok dělal to samé, a i letos se podařilo sehnat dost zájemců. Převážně to byly malé děti nebo budoucí prváci, ale objevily se tam dokonce i dívky, které Dustin znal ze školy. Byl si moc dobře vědom toho, že tam nejsou kvůli sportu, ale žádná z nich pro něj nebyla dost zajímavá, aby jí dal šanci. Stejně počítal s tím, že po dnešním zápřahu se už neobjeví - po rozpálených tvářích se jim roztékal mejkap a slzy bolesti nesmyly jen jejich oční linky, ale i naději na letní románek.

Kapitola 43: Beznaděj

4. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
"Ty ses zbláznil," hlesla Dawn a bezradně si podepřela hlavu. Seděla na Timothyho posteli jen kousek od něj a poslouchala dojemný příběh o tom, jak vycítil jakési spojení a vyzradil Amandě Jonesové všechna svá největší tajemství.
"To jsem jediná, kdo vidí v tomhle všem hrozbu? Ani pečeť není stoprocentní, Timonnahu! Někdo to z ní může dostat, když se o tom dozví."
"Stejně tak to můžou vytáhnout i z tvojí hlavy," oponoval. "Nemysli si, že jsem si nevšimnul, jak tvoje moc slábne, Dahno. Kdybych se neuzdravil a nepřišel ti na pomoc, Lucas by vykrvácel. Co se to s tebou děje?"
Dawn jen tiše odvětila:
"To je moje věc."

Kapitola 42: Hazardní hra

3. února 2018 v 7:00 | Haru 【春】
Kate dokončila implantaci falešných vzpomínek pro svou kamarádku Loren a rozloučila se s ní jako by se nic nestalo. V Babyloně by za takovou věc mohla jít klidně i na pár let do chládku. Jenže neměla na výběr. Nemohla nechat Loren odejít s tak surovým zážitkem, který se před pár minutami stal. Luke i Timothy byli sice v pořádku a odpočívali, ale ta spousta krve zanechala v mysli její spolužačky nepěknou rýhu.
 
 

Reklama© 2008 - 2018 Soňa K. (Nakano Miharu / Haru / Sonia)
Design by Haru • Picture by Haru